Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.

Aktualności i wydarzenia

Lekcja z historii PRL - spotkanie z pracownikami IPN

16 lutego b.r. odbyło się spotkanie uczniów klasy II z pracownikami IPN na temat: Dzieje pewnego eksperymentu - gospodarka PRL
Temat spotkania obejmował syntezę dziejów gospodarczych Polski Ludowej, od wielkich budów socjalizmu do czasów kolejek i kartek. Przy okazji tych zajęć uczniowie zapoznali się też z zasobem podstawowych pojęć dotyczących historii gospodarczej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 2007

W niedzielę, 14 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Zbiórka prowadzona była w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Myślenie krytyczne: od filozofii do biznesu

15 stycznia b.r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z prof. Piotrem Bołtuciem na temat: 
Myślenie krytyczne: od filozofii do biznesu
Spotkanie było niezwykle interesujące.
 
Profesor Piotr Bołtuć jest profesorem Uniwersytetu Illinois w Springfield w Stanach Zjednoczonych Ameryki i CREN-SGH. 
Posiada dwa doktoraty − z filozofii człowieka, obroniony na Uniwersytecie Warszawskim, i z teorii moralnej i politycznej z Bowling Green State Univesity w USA. Publikował na wiele tematów – od filozofii Platona do teorii decyzji, filozofii umysłu, etyki oraz politologii. 
Specjalizuje się w zagadnieniach z pogranicza filozofii i teorii racjonalnego podejmowania decyzji.
Jest on także specjalistą od nauczania przez Internet.
 
Teoria myślenia krytycznego łączy elementy logiki nieformalnej, teorii decyzji i teorii racjonalności. Jest ona także blisko związana z zagadnieniami praktycznymi, takimi jak racjonalizacja procesów zarządzania i planowanie strategiczne. Łączy ona elementy filozofii, psychologii i nauki o zarządzaniu.
http://www.uis.edu/philosophy/faculty/index.html

Studniówka 2007

Dnia 13 stycznia 2007 roku, w Krasnodworze na Bemowie, odbyła się studniówka wielce szacownej trzeciej, niesamowitej klasy NLO nr 81 SGH. Swoją obecnością na tej wyjątkowej gali zaszczycili nas prof. dr hab. Marek Rocki, przybywając niczym prawdziwy student z lekkim spóźnieniem, kochana Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska oraz grono pedagogiczne. W tym, jakże ważnym dniu, nie mogło również zabraknąć wspaniałych i ukochanych Rodziców, pragnących ujrzeć swe pociechy w tradycyjnym polonezie. Uroczysty bal nie mógł obejść się również bez części artystycznej, na którą składał się: występ muzyczny naszej klasowej artystki - Partrici Kazadi, prezentacja przedstawiona przez Tomasza Chlebowskiego oraz Katarzynę Sochańską, a także skecz przygotowany m.in. przez Biankę Kubiak, Dianę Zierke i Karolinę Szydłowską. Bawiąc się do ostatniej minuty zagranej przez DJ powróciliśmy do domów, skupiając się i mobilizując do boju o świadectwo maturalne.
Zapraszamy do naszej Galerii, aby zobaczyć dowody naszej wspaniałej zabawy.

Uczniowie klasy III

Zapraszamy do galerii zdjęć

Mikołajki 2006 w naszej szkole

Uroczy Święty Mikołaj z długą, siwą brodą przybył do naszej szkoły i przyniósł wszystkim uczniom mnóstwo prezentów. Radość była ogromna. Uczniowie nakarmili renifery ciasteczkami, które sami upiekli (renifery są wszystkożerne). Święty Mikołaj poczęstował się tylko jednym ciasteczkiem, bo  jest na diecie odchudzającej.
Uczniowie zaprosili Świętego Mikołaja na Wigilię Bożego Narodzenia.

Olimpiady

Już wiemy, że do II etapu olimpiad zakwalifikowane zostały następujące osoby:

  • olimpiada geograficzna - Klara Góral i Michał Fronckiel
  • olimpiada wiedzy ekonomicznej - Klara Góral, Anna Koturbasz, Aleksandra Petera, Marek Żelazny i Konrad Żochowski
  • Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki - Michał Kowalczyk
  • olimpiada języka niemieckiego - Konrad Żochowski

Czekamy na wyniki pozostałych olimpiad.

Grzybobranie klasy II - październik 2006

Weekend 14-15 października, klasa II spędziła na grzybobraniu w pięknych lasach Pojezierza Brodnickiego. Zbiory były bardzo bogate. Super wrażenia i wspomnienia!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wystawa "Polska w oczach warszawiaków" - listopad 2006

Z okazji Święta Niepodległości otwarto w budynku Liceum przy ulicy Batorego 8 wystawę "Polska w oczach warszawiaków". Obejrzeć można na niej piękne zdjęcia zrobione przez uczniów, przeczytać reportaże, wywiady. Wystawę przygotowali uczniowie klasy II. Serdecznie zapraszamy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Joanna Szwed - 2006

10 października 2006 r. odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy !

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wydarzenia Czerwiec 1976 w Ursusie i innych miejscowościach w Polsce

W dniach 5 i 6 października w naszej szkole odbędą się spotkania zorganizowane przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa poświęcone Wydarzeniom Czerwca 1976 r. w Ursusie i innych miejscowościach w Polsce. Wśród prelegentów będą: Mirosław Chojecki - twórca KOR, Janina Jankowska - wybitna dziennikarka radiowa, Stefan Melak - prezes Komitetu Katyńskiego.

Wycieczka "Kształtowanie tolerancji wśród młodzieży poprzez poznanie różnych kultur i religii"

W dniach 2 września - 1 października uczniowie klas I i II przebywali na wycieczce w Supraślu, Tykocinie, Grabarce i Treblince. Celem wycieczki było poznawanie różnych kultur i tradycji.

Wycieczka do Modlina, Płocka i Czerwińska

W dniu 27 września uczniowie klas III zwiedzali Płock, Modlin i Czerwińsk. Celem wyjazdu klasy maturalnej było utrwalanie wiadomości z historii i wiedzy o kulturze.

Wyniki matur - porównania

Podajemy wyniki egzaminu maturalnego naszych maturzystów w porównaniu z wynikami uzyskanymi przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego.

Szczególnie cieszą nas wyniki osiągnięte przez uczniów naszego liceum z geografii, języka angielskiego, języka polskiego, matematyki i historii.
Wyniki porównawcze egzaminu maturalnego (w punktach procentowych)

Przedmiot Poziom podstawowy Poziom rozszerzony
Język angielski więcej o 24,74 więcej o 15,5
Geografia więcej o 24, więcej o 34,7
Matematyka więcej o 4,42 więcej o 12,1
Historia więcej o 16.5 więcej o 6,85
Język polski więcej o 14,61 więcej o 12,93