Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.

Aktualności i wydarzenia

Uczniowie naszej Szkoły w finale konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy"

Trzy zespoły z naszej szkoły w składzie: Antoni Kubasiewicz, Maciej Fischer, Bartosz Korzeniewski; Michał Banaszek, Paweł Waluk, Tomasz Wysocki oraz Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz, Paulina Brulińska zakwalifikowały się do krajowego finału konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy", który odbył się 24. maja  2012 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166  (www.ypef.eu/poland).

W finale zespół w składzie: Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz i Paulina Brulińska uzyskały najwyższą lokatę w województwie mazowieckim. Nagrodą były lornetki i książki.

Gratulujemy uczniom i p. Annie Czupryn, która przygotowała uczniów do konkursu. 

Matura 2012

4 maja nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego. Wszyscy pełni wiedzy, eleganccy, ale z lekkim zdenerwowaniem. Trzymamy kciuki za maturzystów!
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III - kwiecień 2012

26. kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była dr Ewa Taylor, Pełnomocnik Rektora SGH ds Adaptacji Środowiskowej Studentów, b. Prodziekan Studium Magisterskiego w SGH.

Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni, 4 maja matura.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wielka Matura Polaków - kwiecień 2011

23 kwietnia br. nasza absolwentka Patricia Kazadi uczestniczyła w programie telewizyjnym Wielka matura Polaków. Było nam niezwykle miło usłyszeć wypowiedź Patricii, że gdyby wygrała tę telewizyjną maturę przeznaczyłaby nagrodę w wysokości 30 tys. zł dla swojego, czyli naszego Liceum. Patricia dodała, że dzięki nauce w naszej szkole dostała się na studia stacjonarne. Wielka Matura Polaków. Trzymaliśmy kciuki za Patricię, ale była niezwykle silna konkurencja :)

Spotkanie z Panem Włodzimierzem Kicińskim, b. prezesem zarządu Nordea Bank Polska

Zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Kicińskim, byłym prezes zarządu Nordea Bank Polska w Gdyni, które odbędzie się 18 kwietnia br. o godz 19.00 w Szkole Głównej Handlowej (Aula B). Organizatorami spotkania jest Goodwill.

Życzenia świąteczne

jajaZ okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu życzenia zdrowych i pogodnych Świąt, jak również radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 81 SGH

Dzień otwarty dla kandydatów - 16 kwietnia 2012

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klasy I - 16 kwietnia br. (poniedziałek), godzina 18.00 w siedzibie szkoły przy ul. Świeradowskiej 43 (kampus Uczelni Łazarskiego, budynek F, VII piętro). 

Spotkanie z Panem Igorem Chalupcem, byłym Prezesem PKN Orlen

Zapraszamy na spotkanie z Panem Igorem Chalupcem, byłym Prezesem PKN Orlen, które odbędzie się 4 kwietnia br. o godz 19.00 w Szkole Głównej Handlowej (Aula B). Organizatorami spotkania jest Goodwill.

Sławomir Lachowski – twórca mBanku i MultiBanku gościem GoodWill Business School

  

7 marca 2012 r. nasi uczniowie uczestniczyli w pierwszym, inauguracyjnym wykładzie GoodWill Business School, który wygłosił p. Sławomir Lachowski – twórca mBanku i MultiBanku, b. prezes BRE Banku, nt. Wartości w życiu i biznesie.

Wykład był okazją do zapoznania się z najnowszą książką p. Sławomira Lachowskiego, „Droga ważniejsza niż cel”, która mówi o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w życiu i karierze zawodowej oraz stawia też kontrowersyjne tezę, iż w życiu zawodowym, aby osiągnąć sukces „opłaca się być porządnym”. Wszystkie korzyści z tej książki Autor przeznacza na cele charytatywne. 

Spotkanie ze Sławomirem Lachowskim

 

 

TRIO BASKET - 3 marca 2012

Impreza-mecz TRIO BASKET odbyła się w sobotę 3 marca 2012 r. w Warszawie. Uczniowie zmagali się w bardzo wyczerpującej dyscyplinie, jaką jest koszykówka.
Oto skład drużyny:
Michał Buczyński  - wzrost: jeszcze rośnie - skrzydłowy
Mateusz Pawłowski - tryskał swoim zapałem do gry - boczny
Bartosz Koszeniewski - wymiatał swoją posturą - środkowy
Maciej Fischer - wzrost: wysoki - kapitan
Antoni Kubasiewicz  - szalał na boisku - wahadłowy

 

XVII Salon Edukacyjny Perspektywy 2012

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012 odbędzie się w dniach 1-3 marca br. (czwartek-sobota) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 9.00 - 16.00. Nasze Liceum będzie prezentowane na stoisku nr 206 na parterze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

VI Akademia Europejska Dariusza Rosatiego

VI edycja Akademii Europejskiej Dariusza Rosatiego rozpocznie się 3 marca 2012.
Wszystkie wykłady odbywają się na terenie Uczelni Łazarskiego przy ulicy Świeradowskiej 43 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na 6 kolejnych spotkań w ramach Akademii w następujących terminach:

Terminy zajęć:
3 marca
10 marca
17 marca
24 marca
31 marca
14 kwietnia

Tematami poszczególnych zajęć będą: państwo, polityka, demokracja, społeczeństwo polskie, miejsce Polski w Europie i na świecie, stosunki międzynarodowe, organizacje i instytucje międzynarodowe, ustrój Rzeczypospolitej Polskiej.

Studniówka 2012

W sobotni wieczór 7 stycznia 2012 r. w pięknych, stylowych wnętrzach restauracji Pod Gigantami świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni Pani Grażyna Czenskowska, nauczyciele i Rodzice. Przybyli także absolwenci naszego Liceum. Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wzniesieniu toastu, rozpoczęliśmy kolację i zabawę. Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji zdjęć z naszej nauki w Liceum, a także zdjęć z naszego dzieciństwa. Niezapomniane wspomnienia pozostaną w naszej pamięci.

List Senatora Marka Rockiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Szlachetna paczka" - dary dla potrzebujących

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej, ogólnopolskiej akcji świątecznej "szlachetna paczka". Zebrano 10 kartonów darów, które zostały przekazane wybranej przez nas potrzebującej rodzinie.

Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu za zebrane dary bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Wigilia szkolna - grudzień 2011

cWigilia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Kolorowa choinka, prezenty, kolędy cieszą każdego z nas. W naszej Szkole ten dzień jest obchodzony w sposób szczególny. Mamy wspólne spotkanie wigilijne, są stoły pięknie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami. Tradycją są czerwone czapeczki i kolędy śpiewane w różnych językach, do których na skrzypcach grał Fryderyk Gajewski, a na saksofonie Tomasz Alicki. W środę 22 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii. Na tegorocznej wigilii licznie przybyli również nasi ubiegłoroczni absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

Spotkanie prof. Leszka Balcerowicza z zastępcą sekretarza skarbu USA - listopad 2011

Zapraszamy na spotkanie
prof. Leszka Balcerowicza z zastępcą sekretarza skarbu USA, p. Neal Wolin,
na temat "US-EU cooperation on securing the economicrecovery".
 Spotkanie odbędzie się w dniu 15 listopada w godz. od 9:30 do 10:10 w sali konferencyjnej nr 151, w budynku G,
 Organizatorem spotkania jest Katedra Międzynarodowych Studiów Porównawczych

Michał Buczyński w II etapie Olimpiady Geograficznej

Michał Buczyński, uczeń klasy II zakwalifikowany został do zawodów II stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej. Michał przygotował pracę Zawady jako przykład zróżnicowania krajobrazowego i przekształceń w środowisku przyrodniczym.

Gratulujemy !!!

Dominik Faryński w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

oweDominik Faryński, uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXV Olimpiady Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Katarzyny Kiedrowicz - 2011

28 listopada 2011 r. odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną laureatką stypendium w naszej szkole została uczennica klasy II, Katarzyna Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

stypendium

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów

20 października br. w Liceum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów.
Wybory wygrała uczennica klasy II, Monika Podniesińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Radna

Święto Niepodległości

11 listopadaW przeddzień Święta Niepodległości uczniowie naszej Szkoły przygotowali spotkanie z historią polskiej niepodległości. Były to piękne prezentacje ukazujące życie Józefa Piłsudskiego, wydarzenia lat 1918-21, a także broń i mundury polskich żołnierzy z tamtych lat.

Uczniowie przygotowali także wystawę - 11 listopada w fotografii. Wykorzystane zostały rodzinne pamiątki - zdjęcia, odznaczenia, a nawet menażka pamiętająca czasy I wojny światowej.

Zapraszamy do galerii

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana - listopad 2011

W dniu 8 listopada 2011 r. nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z wychowawczynią klasy III p. Elżbietą Dzierżek. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły.

Wykład nt. Kraje rozwijające się - biedne i bogate  wygłosiła dyrektor Liceum pr

dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH.

Wycieczka klasy II do Krakowa - październik 2011

Kraków12 października 2011 pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę do Krakowa. Naszym przewodnikiem był p. Grzegorz - pasjonat, umiejący odpowiedzieć na każde pytanie, dotyczące historii i współczesności tego niezwykłego miasta.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kazimierz wraz z Fabryką Schindlera. Jest to miejsce zachowujące pamięć i klimat przeszłości, niestety na ogół bardzo dramatycznej.
W następnych dniach byliśmy na Skałce, w Kościele Mariackim i na Trakcie Królewskim. Ważnym punktem wycieczki było Muzeum Mehoffera, w którym podziwialiśmy obrazy i projekty witraży, łączące elementy symbolizmu, impresjonizmu i secesji.
Ostatniego dnia obejrzeliśmy z zainteresowaniem wystawę prezentującą 85 prac Williama Turnera, którą wzbogacił film biograficzny.
Najbardziej wstrząsającym etapem wycieczki było zwiedzanie obiektów na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Przekonaliśmy się o prawdziwości słów Z. Nałkowskiej, że "ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w SGH

inauguracja4 października  2011 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny nt. „O szansach i zagrożeniach rozwoju polskiej gospodarki” wygłosił prof. dr hab. Ryszard Rapacki.
Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Zapraszamy do galerii

Wyjazd integracyjny klasy I - 5-7 września 2011 Mrągowo

wyjazdTradycyjnie, klasa pierwsza rozpoczęła rok szkolny od wyjazdu integracyjnego na Mazury do Mrągowa. Uczniowie poznawali historię regionu (Nidzica-Reszel) oraz jego urokliwą przyrodę. Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Świąteczna pomoc dzieciom z domu dziecka

Już kolejny rok nasi uczniowie zbierali zabawki, książki i inne upominki dla dzieci z zaprzyjaźnionego z naszą szkoła Domu Dziecka w ramach akcji "Świąteczna pomoc dzieciom z domu dziecka".  Przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia odwiedziliśmy dzieci i podarowaliśmy im prezenty.
Tegorocznej zbiórce przyświecały piękne słowa Jana Pawła II - "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to z kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w naszym Liceum.

Gośćmi inauguracji byli: dr Lech Jaworski, radny Rady m.st. Warszawy, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Roman Sobiecki, prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH i prof. dr hab. Kazimierz Kloc z Katedry Historii Myśli Ekonomicznej SGH.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Kloc.
Temat wykładu: Wiedza ekonomiczna w przeszłości i we współczesnym świecie.

Zapraszamy do galerii

Zakończenie roku szkolnego - czerwiec 2011

w22 czerwca 2011 to piękny słoneczny dzień, gdy zaczyna się lato i gdy zaczynają się wakacje.
Tego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Były nagrody, kwiaty, wzruszenia.
Do zobaczenia 1 września.
Oto lista najlepszych uczniów naszej Szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii

 

Wycieczka do Gdańska i Sopotu - czerwiec 2011

iW dniach 8-10 czerwca 2011 r. nasza wspaniała klasa II zwiedzała Gdańsk i Sopot. Popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, zwiedziliśmy Gdańsk, leżeliśmy na plaży, byliśmy w aquaparku. Pogoda i nastroje były super, nawet wtedy, gdy trochę padał deszcz.

 

Zapraszamy do galerii

 

Matura 2011

4 maja rozpoczęła się długo oczekiwana matura :)
Na pierwszy ogień poszedł język polski, następnego dnia matematyka, a kolejnego - język angielski. Przed nami długi, pracowity maj.
 Trzymamy kciuki !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III - kwiecień 2011

28 kwietnia 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Gościem uroczystości był Prorektor Szkoły Głównej Handlowej prof. dr hab. Marek Bryx.
 
Były nagrody, przemówienia, kwiaty, wzruszeniam, a za kilka dni matura...
 
Zapraszamy do galerii

Konkurs fotograficzny - nagrody

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny.
Jury w składzie:
przewodniczący - mgr Zbigniew Jagliński,
członkowie jury: dr Zofia Grodek i Piotr Piwocki - wykładowca w Instytucie Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przyznali 3 równorzędne nagrody I stopnia następującym uczniom: MARCIE GASIŃSKIEJ- za wyraz artystyczny

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Do eliminacji okręgowych XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowani zostali następujący uczniowie Naszej Szkoły:

  • Aleksandra Petera
  • Adrian Janeczek
  • Klara Góral
  • Marek Żelazny
  • Anna Koturbasz
  • Konrad Żochowski

Prezenty dla wychowanków Domu Dziecka

Jak co roku uczniowie przeprowadzili akcję zbierania bożonarodzeniowych prezentów dla wychowanków zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Domu Dziecka. W dużych workach z prezentami znalazły sie książki, kosmetyki, zabawki, słodycze. Warto było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci.

Wycieczka "Kształtowanie tolerancji wśród młodzieży poprzez poznanie różnych kultur i religii”

W dniach 2 września - 1 października uczniowie klas I i II przebywali na wycieczce w Supraślu, Tykocinie, Grabarce i Treblince. Celem wycieczki było poznawanie różnych kultur i tradycji.

Warsztaty kreatywności i skutecznego działania

Warsztaty kreatywności i skutecznego działania- studenci SGH  zapraszają na zajęcia, których celem jest zachęcenie licealistów do szeroko pojętej aktywności życiowej. Chcą pokazać, że każdy jest kreatywny, każdy może być liderem - jednym słowem każdy ma ogromny potencjał, który tylko trzeba umiejętnie rozwijać. 

Ogólnopolski Ranking Liceów - Perspektywy 2011

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2011 opublikowanym przez Perspektywy – styczeń 2011 – nasze liceum zajęło:
13. miejsce w Warszawie w podrankingu wyników maturalnych 
17. miejsce w woj. mazowieckim

Targi Edukacyjne - marzec 2011

targiW dniach 3-5 marca br. trwały Targi Edukacyjne organizowane przez Perspektywy w Pałacu Kultury i Nauki. Nasze stoisko było chętnie odwiedzane przez gimnazjalistów, a uczniowie zapraszali naszej Szkoły.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Studniówka 2011

studniówkaW sobotni wieczór 29 stycznia 2011 r. w Sali Chopin w Hotelu Bristol świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór tradycyjnie rozpoczął się polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, prof. dr hab. Marta Juchnowicz  była dyrektor naszego Liceum, a obecnie kierownik Katedry Rozwoju Kapitału Ludzkiego SGH i nasi Rodzice. Niestety w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor.
Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor i naszą wychowawczynię Panią Iwonę Dzięciołowską oraz wzniesieniu toastu, rozpoczęliśmy zabawę, która trwała do białego rana. Obejrzeliśmy także przygotowany przez nas film o naszej szkole, a na saksofonie grała (jakże pięknie) Melania Śmigielska.
 W naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia.
List prof. Marka Rockiego

Zapraszamy do galerii zdjęć

III Edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

  • Dominik Jurczyński
  • Marek Żelazny
  • Konrad Żochowski

Gratulujemy!

Jak grać na giełdzie, aby wygrać ?

19 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Łukaszem Reyem, współpracującym z dziennikiem "Parkiet", na temat "Jak zarobić grając na giełdzie".  Problemy te szczególnie interesują uczniów biorących udział w grze "Z klasy do kasy", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą".

Wyjazd do Rady Europy w Strasburgu

W DNIACH 3-8 PAŹDZIERNIKA NASI UCZNIOWIE ODWIEDZILI
RADĘ EUROPY W STRASBURGU, A TAKŻE ZWIEDZILI PARYŻ. 
http://www.coe.int/t/pl/Com/about_coe/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Europy
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób ta międzynarodowa instytucja promuje działania na rzecz demokracji. W czasie pobytu w Strasburgu spotkaliśmy się z wysokimi urzędnikami Rady Europy  - z Dyrektoriatem ds. edukacji i Dyrektoriatem ds. młodzieży. Zwiedziliśmy obiekty Rady Europy. Spotkaliśmy się z młodzieżą, która żyje w tym ciekawym, europejskim mieście. Odwiedziliśmy również siedzibę Parlamentu Unii Europejskiej. W programie tego wyjazdu nie zabrakło spotkań ze średniowiecznymi zabytkami Strasburga. Zwiedziliśmy taką Paryż.

"Od filozofii do biznesu" - kontynuacja warsztatów z prof. Piotrem Bołtuciem

W dniu 22 kwietnia odbyło się spotkanie z profesorem SGH i University of Illinois Springfield - Piotrem Bołtuciem.
Temat spotkania - "Od filozofii do biznesu".
Przeczytaj artykuł prof. Piotra Bołtucia "Moralność a stronniczość"
http://usfiles.us.szc.pl/pliki/plik_1140625153.pdf

Spotkanie z JOSÉ MANUELEM BARROSO

8 listopada  nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu studentów SGH
z PRZEWODNICZĄCYM KOMISJI EUROPEJSKIEJ
JOSÉ MANUELEM BARROSO.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Manuel_Dur%C3%A3o_Barroso
Spotkanie odbyło się w związku
Z UROCZYSTOŚCIĄ WRĘCZENIA DYPLOMU DOKTORA HONORIS CAUSA SGH
JOSÉ MANUELOWI BARROSO.
http://www.sgh.waw.pl/informacje/aktualnosci/barrosodhc/

Z klasy do kasy

Uczniowie naszej szkoły zorganizowali kilka zespołów, które będą walczyły w konkursie "Z klasy do kasy".  Jest to konkurs organizowany przez Gazetę Wyborczą.
 

Mistrzostwa Polski Juniorów w Strzelaniu Sportowym

W dniach 18.06.2008 – 22.06.2008 w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Strzelaniu Sportowym. Nasza uczennica Julita Rędzia zajęła w tych zawodach następujące miejsca:
· II miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 (60 strzałów, pozycja leżąca) i uzyskała wynik 588/600 punktów, tym samym zdobywając Mistrzowską Klasę Sportową
· II miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40 (40 strzałów) i uzyskała wynik 387/400 punktów
· III miejsce w konkurencji karabin sportowy 3 x 20 (3 x 20 strzałów, postawa leżąca, stojąca, klęcząca) i uzyskała wynik 570/600 punktów

A oto strona gdzie na bieżąco można śledzić poczynania naszej uczennicy:
www.pzss.org.pl 

Kurs językowy w Wielkiej Brytanii

Wzorem ubiegłych lat,  w dniach 22.08.2008 – 07.09.2008, nasi uczniowie przebywali na dwutygodniowym wyjeździe językowym w Wielkiej Brytanii - Swanage, płd. Anglia, nad morzem.

Uczestnicy kursu połączyli naukę z rekreacją. Odbyli kilka interesujących wycieczek w ciekawe zakątki angielskich miast. Zwiedzanie rozpoczęli od turystycznej miejscowości Poole położonej w hrabstwie Dorset, następnie udali się do nadmorskiego Bournemouth również położonego w hrabstwie Dorset. Kolejną miejscowością był Lulworth Cove oraz malownicze malutkie Beaulieu położone w obrębie Parku Narodowego New Forest w hrabstwie Hampshire. Udali się również do Winchester - miasta znajdującego się w hrabstwie Hampshire nad rzeką Itchen słynące z XI-wiecznej katedry; byłej siedziby zakonu benedyktynów.  W harmonogramie zwiedzania znalazły się również ruiny przepięknego zamku Corfe Castle, który ma ponad tysiąc lat oraz Oxford i Stratford on Avon.

List Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,
Polska przewodzi od dziś Radzie Unii Europejskiej. To bardzo szczególna i ważna chwila w naszej współczesnej historii - po raz pierwszy od przystąpienia w 2004 roku do UE stajemy na jej czele. To wynik wielkich, demokratycznych przemian, jakie zaszły w naszym kraju po 1989 roku, dzięki którym jesteśmy - od 1 lipca - państwem odpowiedzialnym za organizowanie europejskiej współpracy.   
List Ministra Edukacji Narodowej

XXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Do eliminacji okręgowych XXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowani zostali następujący uczniowie naszej Szkoły:
· Dominik Jurczyński
· Bogdan Tomaszewski
· Adrian Janeczek
· Patryk Plewka