Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.

Aktualności i wydarzenia

Studniówka 2010

100W sobotni wieczór, 16 stycznia 2010 r., w Sali Ludwikowskiej Polonia Palace Hotel świętowaliśmy symboliczne 100 przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Senator Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. Marek Rocki, Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, Grono Pedagogiczne, nasi Rodzice.
Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor i Senatora Marka Rockiego oraz wzniesieniu toastu, rozpoczęliśmy zabawę, która trwała do białego rana.

Zapraszamy do galerii zdjęć  część I
 
Zapraszamy do galerii zdjęć  część II

Dary dla dzieci z Domu Dziecka - grudzień 2009

Jak co roku uczniowie przeprowadzili akcję zbierania bożonarodzeniowych prezentów dla wychowanków Domu Dziecka. W dużych workach z prezentami znalazły się książki, gry, kosmetyki, zabawki, słodycze. Trudno opisać radość obdarowanych dzieci.
W bieżącym roku klasa II zorganizowała zbiórkę darów.
List z podziękowaniami od Dyrekcji Domu Dziecka nr 4. w Warszawie.

Wigilia w naszej Szkole - grudzień 2009

wigWe wtorek, 22 grudnia spotkaliśmy się wszyscy na tradycyjnej Wigilii. Pod pięknie ubranym drzewkiem bożonarodzeniowym dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy i jedliśmy pyszne dana wigilijne - pierogi z kapustą oraz wigilijne ciasta. I jak zwykle wszyscy ubrani byli w czerwone czapki mikołajowe.
Tradycja pozostaje tradycją.


Zapraszamy do galerii zdjęć

Studia w USA - spotkanie listopad 2009

Świat się coraz bardziej otwiera, robi się coraz mniejszy, a młodzi ludzie coraz częściej podejmują studia za granicą.
 Dlatego też 12 listopada 2009 r. nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami firmy ProStudy http://prostudy.pl/ pomagającej młodzieży wybrać i rozpocząć studia w USA. Z pomocy ProStudy skorzystała kilka miesięcy temu absolwentka naszej Szkoły, która podjęła studia w Saint Louis.

Dr Joanna Roczniak na liście Top-10 lektoraty SGH - 2009/2010

Dr Joanna Roczniak, nauczycielka języka niemieckiego w naszej szkole, znalazła się w grupie 10. najlepszych lektorów języka niemieckiego w Szkole Głównej Handlowej.
Gratulujemy!!!
Gazeta SGH, Top-10 lektoraty 2009/2010, s.15

Wyniki szkolnego etapu LI Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym

Do eliminacji okręgowych LI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowani zostali następujący uczniowie naszej Szkoły:
· Piotr Krajewski
· Jakub Gizicki

Serdecznie gratulujemy !!!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Kamili Wojtowicz - 2009

dypUczennica klasy II,  Kamila Wojtowicz otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
GRATULUJEMY !!!
Uroczystość wręczenia
dyplomu najlepszemu uczniowi szkoły -
Stypendyście Prezesa Rady Ministrów
odbyła się 30 listopada 2009 r.
Tego dnia stypendium odebrało 268 najlepszych uczniów z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich

Inauguracja roku akademickiego 2009/2010 w SGH

6 października  2009 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2009/2010 w Szkole Głównej Handlowej.
 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny „ Światowy kryzys finansowy: przyczyny i skutki” wygłosił prof. dr hab. Leszek Balcerowicz. Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH. 
 
Zapraszamy do galerii zdjęć

Wyjazd integracyjny klas pierwszych - wrzesień 2009

W dniach 31.08-2.09 br. odbył się obóz integracyjny dla uczniów klas pierwszych. Celem podróży było Barczewo - miejsce wyjątkowe na mapie Warmii. Położenie ośrodka na uboczu, nad jeziorem, w lesie, z dala od stałych siedzib ludzkich, pozwoliło młodzieży zawrzeć nowe znajomości.
W ramach wyjazdu uczniowie zobaczyli Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, zwiedzili leśniczówkę Pranie (Muzeum K.I. Gałczyńskiego) i odbyli rejs statkiem do Mikołajek. Uczestniczyli także w grach psychologicznych oraz zapoznali się z  regulaminem i statutem szkoły.

Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w galerii.

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

19. czerwca br. odbyło się w naszej Szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego.   Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a jeszcze lepsi nagrody pieniężne. Wszyscy szczęśliwi, że zaczęły się wakacje.
 
Najlepsi Uczniowie w NLO nr 81 SGH:
Kamila Wojtowicz – 5,23
Anna Gawronek – 5,23
Hanna Karłowska – 5,0
Adrian Janeczek – 4,85
Marcin Kukawski – 4,69
Mateusz Topolski – 4,54
Agnieszka Trang – 4,53

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka do Berlina i Poczdamu 3-5 czerwca 2009

poNasze wrażenia z Berlina
 3 czerwca 2009 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Pierwszego dnia zwidzieliśmy niemiecki Wersal, czyli rezydencję Fryderyka II w Poczdamie, zwaną Sanssouci http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanssouci (co znaczy: "bez zmartwień"). Zgodnie z tą ideą, spacerowaliśmy beztrosko alejami królewskiego parku, który jest ogromny i urozmaicony. Nauczyliśmy się rozpoznawać różne typy ogrodów, szczególnie francuskie, angielskie i włoskie. Podążając śladami historii, byliśmy też w Cecilienhof http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Cecilienhof , gdzie w 1945 r. przywódcy 3 państw podpisami układ poczdamski.   Drugi dzień był również pełen historycznych miejsc i szlaków. Byliśmy w miejscach upamiętniających 20. rocznicę zburzenia muru berlińskiego; oczywiście zobaczyliśmy też słynną Bramę Brandenburską - symbol pruskiej chwały. Wielkie wrażenie wywarł na nas Reichstag - monumentalny, ale też nowoczesny. Berlin wyglądał imponująco z perspektywy szklanej kopuły. Niezwykłe było też barokowe wnętrze katedry oraz słynny jednonawowy kościół, częściowo zburzony w czasie wojny. Trzeciego dnia relaksowaliśmy się na Tropical Islands http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html, która z dawnego wojskowego hangaru przeobraziła się w słoneczną lagunę.                                                  
Pozostało jeszcze wiele do zwiedzenia, a zatem ...... wszystko przed nami!
 
Uczniowie klas pierwszych
 
Zapraszamy do galerii zdjęć

Matura 2009

4. maja rozpoczęły się egzaminy maturalne w naszej Szkole. Nasi uczniowi, oprócz obowiązkowego egzaminu z języka polskiego, zdają język angielski, niemiecki, hiszpański, a także matematykę, geografię, historię, wiedzę o społeczeństwie.
Tradycyjnie wszyscy trzymamy za nich kciuki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zakończenie roku szkolnego klasy III - kwiecień 2009

24. kwietnia 2009 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była prof. dr hab. Joanna Plebaniak, Dziekan Studium Magisterskiego w SGH. Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni matura.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Salon Edukacyjny - marzec 2009

W dniach 5-7 marca 2009 r. odbył się Salon Edukacyjny organizowany przez wydawnictwo Perspektywy. Uczniowie zachęcali gimnazjalistów do podejmowania nauki w naszej szkole.

Zapraszamy galerii zdjęć.

Studniówka 2009

W sobotni wieczór 7 lutego 2009 r. w restauracji Villa Foksal świętowaliśmy symboliczne 100 przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, dr hab. Roman Sobiecki - były dyrektor naszego Liceum, a obecnie prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, nasi Rodzice. Niestety w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor i Pana Romana Sobieckiego oraz wzniesieniu toastu, rozpoczęliśmy zabawę, która trwała do białego rana. Niezapomniane wspomnienia pozostaną w naszej pamięci.
Poniżej zamieszczamy list Senatora Marka Rockiego 


Zapraszamy do galerii zdjęć.

list

Wigilia w naszej Szkole - grudzień 2008

wig2W piątek, 19 grudnia 2008 r. odbyła się w naszej Szkole tradycyjna wigilia. Przy suto zastawionych stołach pełnych świątecznego jadła śpiewaliśmy kolędy polskie, hiszpańskie, angielskie i niemieckie. Składaliśmy sobie życzenia, obdarowywaliśmy prezentami i wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdki.
A przed nami 2 tygodnie świątecznego wypoczynku !

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zawody strzeleckie w Międzyrzecu Podlaskim i we Wrocławiu - listopad 2008

W dniach 15-16.11.2008 r. w Międzyrzecu Podlaskim oraz 22.11.2008 r. we Wrocławiu odbyły się zawody strzeleckie. Po raz kolejny uczennica klasy III Julita Rędzia była niepokonana. Zarówno w Międzyrzecu Podlaskim jak i we Wrocławiu zajęła I miejsce. Julicie składamy serdecznie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej. Poniżej prezentujemy zwycięskie dyplomy Julity.

jula

Konkurs historyczny Święto Niepodległości - listopad 2008

Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości organizując konkurs historyczny. Cztery zespoły, w skład których wchodzili uczniowie klas I i II, odpowiadały na pytania dotyczące głównie dziejów Polski w okresie I wojny światowej i po jej zakończeniu. Zwyciężył zespół klasy Ib, w skład którego wchodzili: Melania Śmigielska, Kamila Wojtowicz i Kamil Pruszyński. Pozostałe klasy do swoich zespołów wyłoniły również "mocnych" zawodników. Zespół klasy Ia reprezentowali: Hanna Karłowicz, Thomas Orchowski i Marcin Radecki. W skład zespołu klasy IIa weszli: Dominik Jurczyński, Adrian Janeczek i Tomasz Zubek. Klasę IIb reprezentowały również trzy osoby w składzie: Tomasz Łomża, Mateusz Bogulski i Aleksander Sztark. Zwycięzców wyłoniła dogrywka, co świadczy o wysokim poziomie wiedzy uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Marcina Kukawskiego - 2008

Uczeń klasy II  Marcin Kukawski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Uroczystość wręczenia dyplomu najlepszemu uczniowi szkoły Stypendyście Prezesa Rady Ministrów odbyła się 25.11.2008 roku.

Gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka klasy II do Pragi - październik 2008

anetaW dniach 6-10 października br. uczniowie klas II wraz z p. Zofią Grodek, p. Anetą Wojtczak i p. Zofią Grodek przebywali na wycieczce w Pradze. Zwiedzali liczne zabytki stolicy Czech, m. in. Hradczany - dzielnica na zachodnim, wysokim brzegu Wełtawy, w której skład wchodzi kompleks zamku królewskiego, Bazylika św. Jerzego, słynna już Złota Uliczka, ogrody królewskie z Belwederem oraz budowana przez 6. stuleci Katedra Św. Wita. Odbyli spacer mostem Karola, który jest jedną z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta. Będąc na Rynku Małostrańskim w dzielnicy Mala Strana zwiedzili barokowy Kościół św. Mikołaja. Mieli również okazję oglądać zegar astronomiczny Orloj, który zamontowany jest na południowej ścianie ratusza praskiego.   Uczniowie zwiedzili Stare Miasto Pragi, określane jako centrum kulturalne i handlowe stolicy oraz liczne zabytki i przepiękne uliczki znajdujące się w pobliżu. W drodze powrotnej zwiedzili Kościół św. Barbary w oddalonej o 65 km od Pragi miejscowości Kutna Hora .
 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Matura od 2010

UWAGA WAŻNE !!!
na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazał się projekt rozporządzenia dot. matury od 2010 r.
http://bip.men.gov.pl/akty_projekty/rozporzadzenie_20080925.pdf

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

1 września 2008 r. w budynku Liceum (ul. Batorego 8) odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2008/2009. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska.
Temat wykładu: Rola wiedzy we współczesnym świecie.
W inauguracji udział wzięli: dr Roman Sobiecki, prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i oczywiście Ci, bez których nie istniałaby szkoła: 88 uczniów naszego liceum.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka do Krakowa i Ojcowa - czerwiec 2008

W dniach 11-14 czerwca br. uczniowie klasy II wraz z p. Kasią Staniszewską przebywali na wycieczce w Krakowie i Ojcowie. Zwiedzali zabytki Krakowa, a także zachwycali się atrakcjami przyrodniczymi Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego - czerwiec 2008

W dniu 11 czerwca 2008 r. klasy I pojechały do malowniczego Kazimierza Dolnego. Uczniowie zwiedzali Muzeum Przyrodnicze, zamek oraz spacerowali wąwozami lessowymi.

II miejsce Jakuba Chruścikowskiego w Pływackich Mistrzostwach Mokotowa

Jakub Chruścikowski, uczeń klasy I, zajął II miejsce w Pływackich Mistrzostwach Mokotowa Szkół Ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy!!!

Inauguracja roku akademickiego 2008/2009 w Szkole Głównej Handlowej

24 września  2008 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli
w inauguracji roku akademickiego 2008/2009 w Szkole Głównej Handlowej.
 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny pt. „O odwadze strategicznego myślenia” wygłosiła prof. dr hab. Maria Romanowska. Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Matura 2008

5 maja, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęły się w naszym liceum egzaminy maturalne. Lekkiemu zdenerwowaniu towarzyszyły uśmiechy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zawody "Snickers Dirt Style" - maj 2008

5 maja 2008 r. rozegrane zostały zawody "Snicker Dirt Style", w których brał udział Piotr Krajewski - uczeń naszej szkoły. W klasyfikacji końcowej zajął I miejsce.
Gratulujemy!
http://www.bikeaction.pl/?menu=081a1bc6520e6d854dc02f7812d95e64&artid=dd4560378519fb38499a9852629aba8c

Uroczyste rozdanie świadectw uczniom klasy III - kwiecień 2008

W dniu 24 kwietnia 2008 r. odbyło się uroczyste rozdanie świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy maturalnej.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Senator Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. Marek Rocki http://www.rocki.pl/aktualnosci.php?2008.04
Na pamiątkę ukończenia szkoły wszyscy uczniowie otrzymali piękną książkę „Historia SGH” oraz okolicznościową monetę, wyemitowaną z okazji 100-lecia SGH.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem:

  • Joanna Szwed
  • Klara Góral
  • Konrad Żochowski.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tomek Borko, uczeń klasy II, zdobył Mistrzostwo Mokotowa w biegu przełajowym. Gratulujemy!

4 października br. Tomek Borko, uczeń klasy II, zdobył I miejsce w biegu przełajowym mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 3000 m o MISTRZOSTWO MOKOTOWA.

Gratulujemy!!!

"Góra Grosza"

24 listopada 2008 r. już po raz dziewiąty ruszyła akcja „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak co roku w zbiórce na rzecz dzieci z domów dziecka uczestniczy nasza szkoła. Mamy nadzieję, że w tegorocznej akcji uda się zebrać jeszcze więcej „groszy” niż w poprzednich latach.
http://www.towarzystwonaszdom.pl/
http://www.towarzystwonaszdom.pl/img/gora_grosza_plakat_zlota_2.jpg

Otwarty Uniwersytet Europejski

Katedra Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu zaprasza uczniów na cykl wykładów w ramach Otwartego Uniwersytetu Europejskiego z przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Celem spotkań jest ugruntowanie oraz poszerzenie wiedzy zdobytej w szkole. Spotkania w cyklu zimowym odbywać się będą na Uniwersytecie Warszawskim w czwartki, w godz. 16.00-20.00 w sali 306, III piętro, w budynku dawnego Centrum Informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego (CIUW).
 
Program wykładów w cyklu letnim

Studniówka 2008

Dnia 18 stycznia 2008 r., podobnie jak w ubiegłym roku, w Krasnodworze na Bemowie, odbyła się studniówka naszej uroczej trzeciej klasy NLO nr 81 SGH. Swoją obecnością na tej wyjątkowej gali zaszczycili nas Senator Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. Marek Rocki (http://www.rocki.pl/aktualnosci_wiecej.php), Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, Grono Pedagogiczne oraz ukochani Rodzice. Uroczysty bal rozpoczął tradycyjny polonez,  a po nim były życzenia pani Dyrektor i Pana Senatora. Uczniowie przygotowali program, w którym nie zabrakło wspomnień.  Wspaniała zabawa była przy karaoke - śpiewy i tańce trwały do białego rana.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Nasza szkoła w rankingu Perspektyw 2008

31 stycznia 2008 r. ogłoszono listę rankingową warszawskich liceów opracowaną przez Perspektywy. W tym roku nasza szkoła zajęła:

  • 25 miejsce wśród 180 liceów, które były uwzględniane w rankingu
  • 3 miejsce wśród warszawskich liceów niepublicznych
  • 6 miejsce w rankingu wyników matury 2007

Na Mokotowie nasze liceum zajęło:

  • 1 miejsce wśród liceów niepublicznych
  • 3 miejsce wśród mokotowskich liceów
  • 1 miejsce w rankingu wyników matury 2007

Otrzymaliśmy także dyplom od JM Rektora Szkoły Głównej Handlowej za zajęcie III miejsca w kategorii: liczba absolwentów przyjętych na studia w SGH w Warszawie.

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

20 czerwca br. uczniowie naszego liceum szczęśliwi wrócili do domu ze świadectwami ukończenia kolejnego roku nauki. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a jeszcze lepsi nagrody pieniężne.

Pasja Tomka Woźniaka - naszego absolwenta

Wycieczka klasy II do Krakowa - wrzesień 2007

W dniach 14-17 czerwca br.  uczniowie klasy II wyjechali na wycieczkę do Krakowa, Bronowic i Oświęcimia.
Uczniowie spotkali się z Panią Rydlową, krewną Lucjana Rydla, poety z "Wesela" Wyspiańskiego. Wysłuchali interesującej prelekcji o genezie "Wesela", kulturze Młodej Polski i wybitnych twórcach tej epoki.
W Oświęcimiu i Brzezince uczniowie przeżyli niezwykłą lekcję historii, której z pewnością nie zapomną.

XIV Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO - kwiecień 2007

W dniach 11-13 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu Szkół STO w Ciechanowie.
Jakub Chruścikowski zdobył I miejsce przepływając 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz został uznany za najlepszego zawodnika. GRATULUJEMY !!!
W sztafecie 4x50 m udział wzięli: Jakub Chruścikowski, Krzysztof Adamiec, Partyk Sikorski i Marek Żelazny

Wyniki egzaminu maturalnego

Wyniki egzaminu maturalnego - wszyscy zdali maturę !!!

wyniki

II miejsce Tomka Borko w XL Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Uczeń klasy II, Tomek Borko zdobył II miejsce  w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 3000 m XL Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Gratulujemy!!!

Wigilia szkolna - grudzień 2007

wig3W piątek, 21 grudnia 2007 r. odbyła się wigilia w naszej szkole. Przy suto zastawionych stołach wszyscy dzielili się opłatkiem, a Święty Mikołaj rozdawał prezenty. Radość była wielka także dlatego, że przed nami kilka dni świątecznego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkania młodych ekonomistów. Zapraszamy

Dyrekcja NLO nr 81 SGH zaprasza gimnazjalistów zainteresowanych gospodarką, rynkiem kapitałowym, wpływem przedsiębiorstw na społeczeństwo, giełdą papierów wartościowych, itp. na spotkania młodych ekonomistów w każdy wtorek od godz. 15.30 do 16.45. Zajęcia prowadzić będą pracownicy naukowi SGH. Pierwsze spotkanie - 10 października 2006 r. w siedzibie liceum, ul Batorego 8. Liczba miejsc ograniczona.

Tomek Borko, uczeń klasy II, zdobył Mistrzostwo Mokotowa w biegu przełajowym. Gratulujemy!

4 października br. Tomek Borko, uczeń klasy II, zdobył I miejsce w biegu przełajowym mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 3000 m o MISTRZOSTWO MOKOTOWA. Gratulujemy!

11 listopada - Święto Niepodległości - 2007

11 listopada to Święto Niepodległości Polski. Chcąc uczcić ten dzień uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Marzenny Zaworskiej przygotowali na uroczysty apel piękny program, w którym zaprezentowano,  jakie wydarzenia miały miejsce w pierwszych dniach listopada 1918 r., które to wydarzenia doprowadziły do odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Nakręcony i zaprezentowany został także wywiad z Józefem Piłsudskim. Dziennikarzami byli: Aneta Zadrużna i Remek Piotrowski, a w rolę Piłsudskiego wcielił się Krzysztof Szadkowski.

Inauguracja roku akademickiego w SGH - 2007/2008

4 października  uczniowie klasy I wzięli udział w uroczystej inauguracji 102. roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej
 
 Wykład inauguracyjny na temat
"O prawie do dachu nad głową"
wygłosił prof. dr hab. Marek Bryx.

Wyjazd integracyjny do Barczewa - wrzesień 2007

W dniach  3-5 września br. uczniowie klas pierwszych przebywali na wyjeździe integracyjnym w Barczewie na Warmii. Położenie ośrodka na uboczu, nad jeziorem, w lesie, z dala od stałych siedzib ludzkich, pozwoliło młodzieży zawrzeć nowe znajomości.
W ramach wyjazdu uczniowie zobaczyli Galindię – osadę Vikingów, zwiedzili leśniczówkę Pranie (Muzeum K.I. Gałczyńskiego) i odbyli rejs statkiem z Rucianego Nidy do Mikołajek. Uczestniczyli także w grach psychologicznych oraz zapoznali się z  regulaminem i statutem szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do Kozłówki - październik 2007

W dniu 3 października 2007 r. klasy I, II i III pojechały do pięknego  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce http://www.muzeumkozlowka.lublin.pl/. Uczniowie zwiedzili wnętrza pałacowe i muzeum socrealizmu.

"Adopcja na odległość" dziecka z Afryki"

Uczniowie naszej szkoły "zaadoptowali" w ramach projektu "Duchowej Adopcji Dziecka w Afryce", chłopca o imieniu Felicien Asana.
Felicien jest pół-sierotą, ojciec nie żyje od 7 lat. Chodzi do klasy CE1 szkoły podstawowej. Mieszka z mamą oraz jego trzema braćmi. Chłopiec mieszka w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie od kilku lat sytuacja polityczna jest bardzo niestabilna i wielu mieszkańców jest tam bez pracy, a szkoły coraz częściej są zamykane.
Wspierajmy Felicjena w jego edukacji w ramach projektu Duchowej Adopcji.
Dostaliśmy list z podziękowaniami, własnoręcznie napisany przez Felicjena.
Bangui, 21 listopada 2007 r.
Dzień dobry,
Nazywam się Asana Felicien, jestem uczniem CE 2 i mam 9 lat. Mieszkam w Bangui w RSA (Republika Środkowo Afrykańska). Ojciec Edward z pieniędzy, które mi przysłaliście kupił mi przybory szkolne i zapłacił koszty nauczania w szkole. Korzystając z okazji, życzę Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszystkiego najlepszego w 2008 roku. Dziękuję Wam za wszystko z głębi serca, niech Bóg wynagrodzi Wam to stokrotnie.
A o to kolejny list od Felicien'a
Bangui, 01.03.2008 r.
Dzień dobry Kochani Rodzice!
Najpierw przesyłam wam serdeczne pozdrowienia z Bangui zw. Republice Środkowo Afrykańskiej. Chciałbym Wam wyrazić moje podziękowania za to wszystko co robicie dla mnie. Ksiądz Edward kupił mi ubrania i buty w prezencie bożonarodzeniowym i mogłem świętować ładnie ubrany Boże Narodzenie. Poza tym czuję się dobrze. Korzystając z tego, że zbliżają się Święta Wielkanocne życzę Wam Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Całuję Was mocno, Wasz Assana Felicien

Inauguracja roku szkolnego 2007/2008

3 września br. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008.
W uroczystości udział wziął prof. dr hab. Marek Rocki, wieloletni Rektor SGH, z którego inicjatywy w 2000 r., utworzono nasze liceum; obecnie senator RP, Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych (http://www.rocki.pl/)
Wykład inauguracyjny nt. Co znaczy być przedsiębiorczym? wygłosił dr Roman Sobiecki, wieloletni dyrektor liceum, obecnie Prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.
31 uczniów klasy I złożyło ślubowanie ucznia. Ślubowanie przyjął prof. Marek Rocki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Klary Góral - 2007

Uczennica klasy III  KLARA GÓRAL otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Uroczystość wręczenia
Dyplomów najlepszemu Uczniowi szkoły
Stypendyście Prezesa Rady Ministrów
odbędzie się 18 października 2007 r. (czwartek) o godz. 10.00

Gratulujemy !!!