Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Wyjazd integracyjny klasy I

Maczuga Herkulesa

 

W dniach 3-5 września 2019 roku uczniowie klasy I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Uczniowie zwiedzali zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa.

Wieczorne spotkania i zabawa na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Uczniowie oglądali także największą europejską "dziurę w ziemi", czyli kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie.

Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego

2 września br. w pięknej auli im. Michała Kaleckiego w budynku głównym SGH, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. 

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Dorota Niedziółka, dziekan Studium Magisterskiego SGH.

Temat wykładu:  Rola energii we współczesnym świecie.

Zapraszamy do galerii

Zebranie rodziców uczniów klasy I

Zapraszamy rodziców uczniów klasy pierwszej na zebranie, które odbędzie się 2 września br. (poniedziałek) o godz. 18.00, w siedzibie Liceum – w budynku głównym SGH, al. Niepodległości 162, w sali 463 (III piętro).

Tematem spotkania będzie informacja o zasadach działalności szkoły i wyjeździe integracyjnym.

 

Informacje dla uczniów klasy I

Informacje o wyjeździe integracyjnym, który odbędzie w dniach 3-5 września br. zostały przesłane rodzicom drogą e-mailową 29 lipca br.

Podręczniki mogą zostać zakupione przez szkołę na początku września. Koszt podręczników podamy drogą elektroniczną przed zebraniem z rodzicami, które odbędzie się 2 września o godz. 18.00.

Matura 2019

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 100%.

Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Zapraszamy do galerii

Wyjazd do Wiednia i Morawskiego Krasu 2-5 czerwca 2019

Wiedeń

 

W dniach 2-5 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce edukacyjnej w Wiedniu i Morawskim Krasie. W trakcie pobytu w Wiedniu zwiedzili zabytki tego pięknego miasta o wspaniałej historii - Pałac Schönbrunn, Pałac Hofburg, liczne muzea, a w drodze powrotnej - Morawski Kras. 

Zapraszamy do galerii

Święto SGH - 8 maja 2019

W dniu 8 maja 2019 roku nasi uczniowie mogli uczestniczyć w uroczystym posiedzeniu Senatu SGH. Podczas posiedzenia Senatu nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. 

Święto SGH, ustanowione dla upamiętnienia pierwszego w historii posiedzenia Senatu SGH 2 kwietnia 1925 roku, służy integracji całego środowiska akademickiego. Ma charakter ruchomy, tzn. przypada corocznie w drugą środę po Wielkanocy.

 

Matura 2019

6 maja 2019 roku rozpoczęły się egzaminy maturalne. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór (czarnych :-).  

Przypominamy harmonogram matur

Zakończenie roku szkolnego klasy III - 26 kwietnia 2019

26 kwietnia 2019 roku w pięknej auli VII w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Były piękne kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. Za kilka dni, 6 maja matura.

A później, do zobaczenia w SGH, już jako studenci !!!

Zapraszamy do galerii

Maturalna powtórka z geografii - Geografia - lubię to

Geografia lubię to

 

Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych SGH zaprasza na maturalną powtórkę z geografii - Geografia - lubię to.

Opiekunem Studenckiego Koła Naukowego jest dr Barbara Trzcińska.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w Gmachu głównym SGH, al. Niepodległości 162 w auli głównej.

Wstęp wolny. Każde zajęcia przyciągają tłumy maturzystów. Wielka dwupoziomowa aula główna jest pełna uczniów.

Program zajęć

Znajdź nas

Wykład prof. Leszka Balcerowicza

20 lutego 2019 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w wykładzie prof. Leszka Balcerowicza na temat: Demokracja, praworządność, wolność: ustroje a warunki życia.

Organizatorem spotkania była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejska Demokracja, Nadzieja i Otwartość. 

Nasi uczniowie w II etapie VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Uczniowie naszej Szkoły - Daniel Iwanowski, Blanka Chmielewska, Tomasz Mańkowski, Adrian Kieżuń, Piotr Pieczkowski i Jan Pawełas zakwalifikowali się do zawodów II stopnia VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Uczniowie klasy II w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości

Blanka Chmielewska,Daniel Iwanowski,Tomasz Mańkowski i Janek Pawełas, uczniowie klasy II naszego Liceum zakwalifikowali się do zawodów II stopnia Olimpiady Przedsiębiorczości

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Wręczenie dyplomu doktora honoris causa Profesorowi Paulowi H. Dembińskiemu

Prof. Dembiński, doktor honoris causa

 

16 stycznia 2019 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH Profesorowi Paulowi H. Dembińskiemu - dyrektorowi Obserwatorium Finansów w Genewie, profesorowi Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii.

Ranking Perspektyw 2019

Perspektywy 2019

 

W Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw ogłoszonym 10 stycznia 2019 roku nasze Liceum zajęło:

23. miejsce w Rankingu Liceów Warszawskich

3. miejsce wśród warszawskich szkół niepublicznych

27. miejsce wśród liceów województwa mazowieckiego

85. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły 2019

Studniówka 2019

Zachęta

 

W sobotni wieczór 5 stycznia 2019 roku w pięknych wnętrzach Zachęty, w Restauracji Po Prostu Zachęta, świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem.  Naszymi gośćmi byli: prorektor SGH prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski. dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni - Pani Dorota Myśliwska, nauczyciele i rodzice.

Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor, Pana Prorektora oraz Wychowawczynię, podziękowaniach złożonych przez maturzystów, rozpoczęliśmy kolację, a później super zabawę.

Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji o latach spędzonych w szkole.

Ten piękny wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii

Mikołajki 2018

Mikołajki 2018

 

Tradycja obdarowywania prezentami to znany zwyczaj Mikołajkowy. Wszyscy świetnie się bawią 6 grudnia. 

Na zdjęciach Mikołajki w klasie II.

Zapraszamy do galerii

 

Wojtek Pniewski w drugim etapie Olimpiady Geograficznej

Wojtek Pniewski uczeń klasy II naszego Liceum zakwalifikował się do II etapu XLV Olimpiady Geograficznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Szlachetna Paczka

 

Szlachetna paczka

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji charytatywnej. Jesteśmy wdzięczni za ofiarowany czas, szlachetność, dobro i otwarcie na drugiego człowieka.

Nasze Liceum uczestniczyło w akcji charytatywnej organizowane przez SGH.

Dzięki hojności darczyńców udało się uzbierać tyle artykułów, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby wskazane przez rodziny. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup drobnych upominków dla dzieci ze Szkoły podstawowej w Cieślach pod patronatem śp. Janiny Jóźwiak, rektor SGH w latach 1993–1999.

 

Uczniowie klasy II w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Dominika Dobersztyn, Szymon Giza, Daniel Iwanowski, Adrian Kieżuń, Zuzanna Małecka, Tomasz Mańkowski i Jan Pawełas, uczniowie klasy II naszego Liceum zakwalifikowali się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Jan Pawełas - stypendium

 

W dniu 26 listopada 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tego dnia Jan Pawełas, uczeń klasy II naszego Liceum otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest przyznawane najlepszemu uczniowi w szkole.

Gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii

 

Święto Niepodległości 2018

Święto Niepodległości

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole były szczególne. Uczniowie  przeprowadzili wywiady o dziejach swoich rodzin, a także przygotowali przedstawienie teatralne. Scenariusz opracował i reżyserował nauczyciel historii Pan Ryszard Polaszek.

Zapraszamy do galerii

Wystawa z okazji świętowania niepodległości

100-lecie niepodległości
7 listopada 2018 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w otwarciu dwóch wystaw z okazji świętowania niepodległości. Wystawy zorganizowała Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.  Wystawy otworzył JM Rektor SGH prof. Marek Rocki.
Zwierciadło czasu. Rocznice niepodległości w świetle swoich epok – to wystawa, która pokazuje jak zmieniało się znaczenie daty 11 listopada na przestrzeni wieku. Można więc zobaczyć okres budowania rangi tego święta w okresie II Rzeczpospolitej, próbę jego deprecjonowania w latach PRL, a wreszcie odrodzenie Święta Niepodległości w III Rzeczpospolitej. Za pomocą danych statystycznych, wystawa pokazuje jednocześnie gospodarczy kontekst obchodów i olbrzymie zmiany, jakie zaszły w Polsce na przestrzeni ostatniego stulecia.
Wystawa Stanisław Wojciechowski. Prezydent z SGH prezentuje sylwetkę drugiego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gdy w grudniu 1922 r. Stanisław Wojciechowski obejmował ten urząd, był profesorem Wyższej Szkoły Handlowej (czyli poprzedniczki SGH). Pomimo wyboru, kontynuował swoje wykłady w WSH aż do końca semestru. Do pracy w WSH/SGH powrócił po złożeniu urzędu w maju 1926 r.   

CIMA: dzień rachunkowości zarządczej w SGH

 

23 października 2018 roku uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w dniu rachunkowości zarządczej - UNIVERSITY MANAGEMENT ACCOUNTING DAY – 2018. Jest to coroczne wydarzenie - organizowane w ramach współpracy SGH w Warszawie z CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) – University Management Accounting Day (UMAD). Jego celem jest przybliżenie aktualnych w praktyce biznesowej zagadnień związanych z szeroko rozumianą rachunkowością zarządczą.  

 

Nagrody Rektora SGH dla nauczycieli naszego Liceum

W dniu 18 października 2018 roku w SGH odbyła się uroczystość wręczenia nagród Rektora dla najlepszych pracowników Uczelni. Miło nam poinformować, że dyrektor Liceum dr Barbara Trzcińska, dr Joanna Popławska, nauczycielka języka niemieckiego i dr Marcin Stachowicz, nauczyciel wychowania fizycznego otrzymali nagrody z rąk JM Rektora SGH prof. dr. hab. Marka Rockiego.

 

Nasze Liceum wśród najlepszych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu maturalnego 2018 roku. Wśród wszystkich liceów w województwie mazowieckim nasze Liceum zajęło 10. miejsce z geografii.
Gratulujemy !!!

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę przekazać Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom oraz Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania.

Święto Edukacji Narodowej przypomina nam o długiej tradycji polskiego szkolnictwa, a jednocześnie stanowi hołd dla wszystkich pracowników oświaty. 245 lat temu ustanowiono Komisję Edukacji Narodowej będącą pierwszą w Europie nowoczesną władzą oświatową. To niewątpliwe osiągnięcie naszych poprzedników budzi w nas dumę i przypomina nam o doniosłej roli edukacji w budowie świadomości obywateli, oraz suwerennego i niepodległego państwa.

Dziś w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w szczególności pamiętamy o tym dorobku, który jest drogowskazem w pracy na rzecz ucznia i szkoły. Inspirując młodych ludzi pomagamy im odnaleźć osobiste cele. Edukacja jest bowiem procesem, który wprowadza uczniów w świat wartości oraz obszary aktywności życiowej.

Drodzy Państwo, wypełniając naszą misję Wszyscy kierujemy się profesjonalizmem. Na sercu leży nam przede wszystkim dobro ucznia. Dziękuję Państwu za doskonałe przygotowanie do tej wymagającej, ale też dającej wiele satysfakcji, pracy.

Jestem Państwu niezwykle wdzięczna za wysiłek, jaki wkładacie w kształcenie podopiecznych, a także za entuzjazm, dzielność, cierpliwość oraz niespożyte pokłady energii. Życzę Państwu samych sukcesów w pracy zawodowej, a także w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty

/-/

Aurelia Michałowska

Warszawa, 12 października 2018 roku

Inauguracja roku akademickiego w SGH

Inauguracja SGH 2018

 

3 października 2018 roku odbyła się 113. inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji. 

Wykład inauguracyjny na temat polityki monetarnej Eugeniusza Kwiatkowskiego wygłosił dr Jakub Skiba.

Zapraszamy do galerii

Wyjazd integracyjny klas pierwszych 4-6 września 2018

Maczuga Herkulesa

 

W dniach 4-6 września 2018 roku uczniowie klas I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa.

Wieczorne spotkania i zabawa na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Uczniowie oglądali także największą europejską "dziurę w ziemi", czyli kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie.

Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września br. w pięknej auli im. Michała Kaleckiego w budynku głównym SGH, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Gościem uroczystości był Prorektor SGH prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. zw. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich.

Temat wykładu:  Globalne trendy w gospodarce – znaczenie ekonomii.

Zapraszamy do galerii

Warsztaty Civic Up! Academy

Zuzia Małecka i Ambasador Paul W. Jones

 

23 czerwca 2018 roku rozpoczęły się warsztaty Civic Up! Academy organizowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki, które trwały aż do 30 czerwca.

Jedną z uczestniczek zajęć była uczennica naszej Szkoły Zuzanna Małecka. Warsztaty dotyczyły świadomego uczestniczenia w życiu publicznym oraz tego jak prowadzić dialog z instytucjami publicznymi. Oficjalne zakończenie odbyło się w rezydencji Ambasadora w Warszawie.

Na zdjęciu: Ambasador USA Paul W. Jones i Zuzanna Małecka

Zaproszenie do Ambasady

Matura 2018

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 100%.

Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Zapraszany do zapoznania się z wynikami

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Zapraszamy do galerii

 

Wyjazd do Pragi i Skalnego Miasta 11-14 czerwca 2018

W dniach 11-14 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Pragi i Skalnego Miasta w Czechach. Uczniowie zwiedzili zabytki Złotej Pragi - m.in. Most Karola, Hradczany, Katedrę Św. Wita, Złotą Uliczkę i piękne osobliwości przyrody - Skalne Miasto (Adršpašskoteplické skály).

Zapraszamy do galerii 

Praga

Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH - 23 maja 2018

 

23 maja 2018 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH Profesorowi Fransowi Willekensowi emerytowanemu Profesorowi University of Groningen, członkowi Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences.

DHC Frans Willekens

Frans Willekens

 

Matura 2018

Od 4 do 25 maja trwają egzaminy maturalne. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór (czarnych). Przypominamy harmonogram matur

Jakub Erdman został finalistą VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

20 kwietnia 2018 roku odbył sie finał VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską. Jakub Erdman został finalistą tej olimiady. 

7 maja 2018, godz. 16.30 pierwszy termin egzaminu wstępnego

7 maja (poniedziałek) o godz. 16.30 w siedzibie Liceum, al. Niepodległości 162, Gmach Główny SGH, aula VII (trzecie piętro) odbędzie się pierwszy termin egzaminu wstępnego.

Czas egzaminu z trzech przedmiotów (matematyka, język angielski i geografia lub historia do wyboru) - 2 godz.

Przypominamy, że zgłoszenie na egzamin oraz podanie o przyjęcie można składać w sekretariacie Liceum od 23 kwietnia, a także przesyłać drogą e-mailową (sekretariat@liceumsgh.pl ). Szczegóły w zakładce Kandydaci

Harmonogram rekrutacji

Regulamin rekrutacji

Proponujemy zapoznać się z testami egzaminacyjnymi z ubiegłych lat.

Terminy składania zgłoszeń na egzamin mogą się odbywać elektronicznie lub w sekretariacie Liceum (Gmach Główny SGH, pok. 467 - trzecie piętro): 

23 - 27 kwietnia 2018 r. w godz. 8.00 - 16.00

4 maja 2018 r. w godz. 14.00 - 16.00

14 – 18 maja 2018 r. w godz. 8.00 – 16.00 

24 - 28 kwietnia 2018 r., w godz. 8.00 – 16.00

Prosimy o przesłanie potwierdzenia opłaty za egzamin lub dostarczenie wpłaty do sekretariatu Liceum.

Drugi termin egzaminu odbędzie się 21 maja 2018 roku o godz. 17.30  

Serdecznie zapraszamy do naszego Liceum

Zakończenie roku szkolnego klas III - 27 kwietnia 2018

27 kwietnia 2018 roku w pięknej auli IV w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Były piękne kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. Za kilka dni, 4 maja matura.

A później, do zobaczenia w SGH, już jako studenci !!!

Zapraszamy do galerii

Jakub Erdman finalistą VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

20 kwietnia 2018 roku odbył się finał VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską. Jakub Erdman został finalistą tej olimpiady. 

Gratulujemy !!!

Zuzanna Śladowska w finale konkursu HABLO ESPAÑOL Y CONOZCO ESPAÑA

Zuzia Śladowska

 

W dniu 12 kwietnia 2018 roku Zuzia Śladowska, uczennica klasy II uczestniczyła w finale II Międzyszkolnego Warszawskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpańskiej HABLO ESPAÑOL Y CONOZCO ESPAÑA organizowanym pod Patronatem Honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii.


Gratulujemy !!!

Jakub Erdman wygrał High School Business Challenge

15 kwietnia 2018 roku Jakub Erdman wraz z zespołem wygrał konkurs High School Business Challenge organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Gratulujemy !!! 

Michał Miszczuk finalistą XIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Michał Miszczuk został finalistą eliminacji centralnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości,  które odbyły się 5 kwietnia 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Gratulujemy !!!

Michał Poniński finalistą XXIX Olimpiady Filozoficznej

W dniu 14 maja 2018 roku odbyły się zawody centralne XXIX Olimpiady Filozoficznej.
Michał Poniński, uczeń klasy III naszego Liceum uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy sukcesu !!!

Święto SGH - 11 kwietnia 2018

Święto SGH

 

W dniu 11 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym posiedzeniu Senatu SGH. Podczas posiedzenia Senatu nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. 

Święto SGH, ustanowione dla upamiętnienia pierwszego w historii posiedzenia Senatu SGH 2 kwietnia 1925 roku, służy integracji całego środowiska akademickiego. Ma charakter ruchomy, tzn. przypada corocznie w drugą środę po Wielkanocy.

Obchody Święta SGH uświetnił koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa.

A szczególnie pyszny był tort, na który zaprosił Rektor SGH.

Laureat i finaliści XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

7 i 8 kwietnia 2018 roku odbyły się zawody III stopnia (centralne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Jakub Erdman został laureatem, a Michał Miszczuk i Antoni Krauze zostali finalistami tej olimpiady.

 GRATULUJEMY !!!

Michał Poniński w finale XXX Olimpiady Filozoficznej

Michał Poniński, uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do finału XXX Olimpiady Filozoficznej.

To już kolejny sukces. Także w ubiegłym roku Michał zakwalifikował się do finału XXIX Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Helena Kubasiewicz medalistką Mistrzostw Polski Juniorów

Helena Kubasiewicz

 

Podczas rozgrywanych w dniach 4 - 6 marca 2018 roku Mistrzostw Polski Juniorów w narciarstwie alpejskim nasza uczennica Helena Kubasiewicz zajęła trzecie miejsce - zdobywając brązowy medal w konkurencji kombinacja alpejska, czwarte miejsce w konkurencji slalom i piąte w konkurencji super gigant.

Gratulujemy!!!

 


Dylom Helena Kubasiewicz Dyplom Heleny Kubasiewicz

Wyjazd edukacyjno-językowy do Madrytu

Madryt 2018

 

W dniach 11-17 marca 2018 roku odbył się wyjazd edukacyjno-językowy do Madrytu. Podczas wycieczki uczniowie klas drugich poznawali uroki prawdziwego hiszpańskiego życia mieszkając u urodzin goszczących, nabywali nowe umiejętności językowe na lekcjach z hiszpańskimi nauczycielami, jak również zwiedzali historyczne i artystyczne zakątki Madrytu, takie jak Pałac Królewski i Muzeum Prado.

Zapraszamy do galerii