Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole były szczególne. Klasy pierwsze przygotowały przedstawienie teatralne. Scenariusz przygotowała Marta Prus, a reżyserowali: Marta Prus i nauczyciel historii Pan Ryszard Polaszek.

Zapraszamy do galerii.

13 listopada - Targi edukacyjne brytyjskich uczelni i szkół w Warszawie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu w Wielkiej Brytanii.

Przyjdź i porozmawiaj osobiście z przedstawicielami brytyjskich instytucji edukacyjnych.

Szczegóły o targach

Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH prof. Edwardowi I. Altmanowi - 12 października 2015

12 października 2015 roku w Auli Głównej SGH odbyło się wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH prof. Edwardowi I. Altmanowi.
W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

 

 

Zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości

W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości prowadzi mgr Patryk Dziurski, doktorant w Kolegium Zarządzania i Finansów w SGH.  Przypominamy, że zajęcia odbywają się w środy od godz. 16.20.

Warsztaty nt. Zarządzania czasem, 7 października 2015

W dniu 7 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach nt. "Zarządzania czasem". Warsztaty prowadził prowadził dr hab. Rafał Mrówka z SGH z Kolegium Zarządzania i Finansów.

Te fantastyczne zajęcia pozwoliły zrozumieć, jak zarządzać własnym czasem, czyli tym, co jest wielką wartością.

Zwiedziliśmy Pompeje

W dniu 7 października 2015 roku uczniowie klasy II zwiedzili wystawę Pompeje - życie w cieniu wulkanu.

Jak napisano o wystawie: Życie w cieniu wulkanu to ekspozycja totalnie innowacyjna oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

 

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - 2 października 2015

Tradycyjnie już uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości inauguracji roku akademickiego 2015/2016 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, która odbyła się w piątek, 2 października 2015 roku. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji.

 

JM Rektor prof. Tomasz Szapiro otworzył Wirtualne Muzeum SGH, które przygotowała dr Barbara Trzcińska, realizująca projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, pełniąca funkcję dyrektora naszego Liceum.

Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum SGH

Wykład inauguracyjny pt. „Zrozumieć zmianę demograficzną w Europie” wygłosiła Irena E. Kotowska, profesor zwyczajny w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierująca Zakładem Demografii. Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN.

Zapraszamy do galerii

 

 

Zebranie z rodzicami uczniów klasy III

Zebranie z rodzicami uczniów klasy III odbędyło 23 września br. Tematem zebrania było omówienie procedur egzaminu maturalnego.

Wizyta w Sejmie - 14 września 2015

14 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych zwiedzali Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej.Naszym przewodnikiem po Senacie był Senator RP prof. Marek Rocki, były rektor szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z inicjatywy którego w 2000 roku utworzone zostało nasze Liceum.

Zapraszamy do galerii.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

W dniach 2-4 września 2015 r. uczniowie klas I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale, Mirowie, Bobolicach. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa. Wieczorne spotkania przy ognisku i na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w naszym Liceum.
Gościem inauguracji był prof. Marek Rocki, senator RP, były rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, dyrektor Instytutu Rynku i Konkurencji. Temat wykładu: "Firmy rodzinne".

Wykład "Firmy rodzinne"

Zapraszamy do galerii.

Życzenia Wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego

Matura 2015

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego  na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 97%.
Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.
Zapraszamy do galerii

Do zobaczenia 1 września!

 

Wyjazd do Wilna i Rygi 8-12 czerwca 2015

troki

W dniach 8-12 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wilna i Rygi.
W programie wycieczki było m. in. zwiedzanie zamku na wyspie w Trokach, Cmentarza na Rossie, Kościoła św. Piotra i Pawła - nazywanego polskim kościołem, a także Góry Trzech Krzyży z panoramą Wilna oraz Katedry Wileńskiej. W Rydze zaplanowane było zwiedzanie Starego Miasta, Domu Bractwa Czarnogłowych.

 

Zapraszamy do galerii.

X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, prowadząca Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH.

X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

 

Matura 2015

Matura

Już kolejny dzień trwają matury. Nasi uczniowie są świetnie przygotowani do tego jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.
Trzymamy kciuki !!!

Zapraszamy do galerii

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III - 24 kwietnia 2015

zakończenie roku

24 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Były piękne kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. Za kilka dni, 4 maja matura.

A później, do zobaczenia w SGH

Zapraszamy do galerii.

Wyjazd edukacyjno-językowy do Barcelony - 11-16.04.2015

Od 11 do 16 kwietnia 2015 r. grupa uczniów naszego liceum, pod opieką nauczycielek Pani JoannyBarcelona Koprek i Ewy Durki uczestniczyła w projekcie edukacyjno-językowym w Barcelonie. Głównym celem projektu było zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Barcelony, a także poznanie zwyczajów kraju partnera oraz przełamanie bariery językowej.

W programie było m. in. zwiedzanie słynnej ulicy La Rambla, która uważana jest za najpiękniejszą aleję świata, a także spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii - jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli Hiszpanii.

Zapraszamy do galerii.

Święto SGH - 15 kwietnia 2015

15 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystym posiedzeniu Senatu SGH, które odbyło się w dniu Święta SGH w Auli Głównej im. Oskara Langego. Podczas posiedzenia Senatu odbyło się wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. 

Relacja ze Święta SGH

Projekt - Akademia X

W dniu 13 kwietnia br. uczniowie klasy I oraz II wzięli udział wAkademia X projekcie - Akademia X, prowadzonym przez Tomasza Brzozowskiego ze Studenckiego Koła Naukowego Rozwoju Osobistego działającego przy Szkole Głównej Handlowej.
Celem projektu jest przekazanie wiedzy z zakresu rozwoju osobistego. Uczniowie naszego Liceum mieli okazję dowiedzieć się m.in. o zasadach dobrej autoprezentacji, efektywnej nauce czy mowie ciała.

 

Studia za granicą

W dniu 3 marca br. w naszym Liceum odbyła się prezentacja przeprowadzona przez organizację Student Financial Support Fund. Jej celem było przedstawienie możliwości studiowania m.in. w Anglii, Szkocji, Holandii czy Danii, oraz zdobycia dodatkowego wsparcia finansowego.

Salon Edukacyjny Perspektywy 2015

Targi 2Targi

W dniach 26-28 lutego 2015 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się Salon Edukacyjny Perspektywy 2015, w którym brało udział nasze Liceum.

Poligon Przedsiębiorczości

W dniach 19-20 lutego br. uczniowie klasy I oraz II naszego Liceum wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Poligon Przedsiębiorczości". Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy ekonomicznej, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz stworzenie platformy do spotkań i dyskusji dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką gospodarczą. Każda edycja opatrzona jest tematem przewodnim. W tym roku jest nim „Własna firma”. Stanowi on podstawę wszystkich działań w ramach projektu.
Punktem kulminacyjnym projektu było dwudniowe wydarzenie edukacyjne, odbywające się 19 i 20 lutego br. na terenie LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, podczas którego licealiści wzięli udział w wykładach i dyskusjach panelowych, warsztatach oraz zajęciach praktycznych.

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana – 17 lutego 2015

Primus

 Już kolejny raz nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z p. Elżbietą Dzierżek, nauczycielką geografii. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły, a wielu spośród byłych absolwentów jest już obecnie studentami SGH.

    Wykład nt. "Świat biednych i bogatych" wygłosiła dyrektor Liceum dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH

Zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości. Dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach możesz zostać laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zajęcia prowadzą studenci SGH - laureaci tych właśnie olimpiad.

Studniówka 2015

W sobotni wieczór, 10 stycznia 2015 r., w pięknym historycznym miejscu, w Sali Ludwikowskiej Polonia Palace świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się polonezem. Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczynie: Panie Zofia Grodek-Milczarek i Katarzyna Staniszewska, nauczyciele i rodzice. Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wychowawczynie, rozpoczęliśmy kolację i zabawę. Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji zdjęć o nas – dawniej i dzisiaj. Przepięknie na saksofonie grał Kuba Jędrzejczak, a Tomek Chen dał fantastyczny pokaz swoich wielkich umiejętności iluzjonistycznych. Byliśmy oczarowani.

A do matury pozostało

Zapraszamy do galerii.

Dzielnicowe inicjatywy - warszawskie projekty

W dniu 20 grudnia 2014 r., uczniowie klasy II naszego Liceum wzięli udział w projekcie „Dzielnicowe inicjatywy – warszawskie projekty” organizowanym przez Polsko-Norweską Fundację Rozwoju.
Projekt stworzony przez uczniów to „Przystanki książkowe” zawierające używane książki, umieszczane przez użytkowników, którzy przekazują je innym, albo wymieniają swoje książki na cudze. Przystanki zwane book-stopami, rozmieszczone byłyby przy stacjach metra i przystankach autobusowych.
Projekt obejmował przede wszystkim propagowanie czytelnictwa, życzliwości oraz uczciwości. Pomysł opierał się na stworzeniu alternatywy dla drogich książek i spadającego poziomu czytelnictwa.

Zapraszamy do galerii.

 

Wigilia szkolna - grudzień 2014

Jednym z najpiękniejszych dni w roku jest wigilia. W naszej szkole jest to dzień, gdy łamiemy się tradycyjnym opłatkiem i składamy sobie życzenia, a także śpiewamy kolędy. Na saksofonie pięknie grał Kuba Jędrzejczak. W czasie wspólnego spotkanie wigilijnego stoły są ślicznie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami wigilijnymi. Tradycją są także czerwone czapeczki elfów. W piątek, 19 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii.

Na tegoroczną wigilię przybyli, podobnie jak w ubiegłych latach, nasi absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

Zapraszamy do galerii.

Wizyta w HP

W poniedziałek, 8 grudnia 2014 r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w spotkaniu w siedzibie jednego z największych koncernów, czyli HP


IT ubiera się w  HP. Wyobrażacie sobie świat bez dostępu do globalnej sieci? Wyobrażacie sobie masową imprezę pełną emocji, z której relacji „na gorąco” nie można umieścić w mediach społecznościowych? Zapewnienie dostępu do Internetu w miejscach publicznych, gdzie przebywa ogromna ilość osób to ogromne wyzwanie, wymagające nowoczesnych technologii
i potężnych rozwiązań IT.
W siedzibie firmy Hewlett-Packard – jednego z liderów dostarczających pełną gamę produktów związanych z szeroko pojętą infrastrukturą informatyczną – uczniowie wzięli udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzieli się, czym jest prawdziwe IT! Udowodniono uczniom, że wszystko co nas otacza, cieszy, informuje czy zabezpiecza, oparte jest na nnowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. jak technologia HP pozwala dostarczyć łączność bezprzewodową Wi-Fi na masowych imprezach oraz jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci typu hot-spot.
Nowoczesne technologie wspierają każdy aspekt naszego życia, czyniąc je łatwiejszym, pełniejszym i bardziej ekscytującym. Warto więc było poznać jak to działa od środka!

Zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Zakończyła się zbiórka darów świątecznych. Tegoroczna akcja, podobnie jak w ubiegłym roku, skierowana była do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Świąteczne podarunki zostały dostarczone przez uczniów i Panią Dyrektor do siedziby głównej pozarządowej organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce.

Za wszystkie dary bardzo serdecznie dziękujemy.

Studia za granicą z Kastu International

W dniach 2 oraz 5 grudnia br. w naszym Liceum odbyły się prezentacje na temat możliwości studiowania za granicą.

Ich celem było przedstawienie możliwości studiowania m.in. w Anglii, Szkocji, Danii, Szwecji i Holandii. Prezentacje zostały przeprowadzone przez p. Izabelę Rott
z międzynarodowej organizacji Kastu International, która pomaga w realizacji marzeń
o zdobyciu wyższego wykształcenia za granicą.

Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 24 listopada w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie
odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
Tego dnia Aleksandra Marton, uczennica klasy III naszego Liceum, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. 
To zaszczytne wyróżnienie Ola Marton otrzymała już po raz drugi.
Gratulujemy !!!

Święto Niepodległości w naszej Szkole

Uroczystość związaną z obchodami Święta Niepodległości przygotowali dla całej Społeczności naszego Liceum uczniowie klasy I. Ukazany został życiorys Józefa Piłsudskiego, a także niepodległość w sztuce.

Święto Niepodległości

Zapraszamy do zapoznania się z listem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, zachęcającym do uroczystego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości.

 

Zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości. Dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach możesz zostać laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zajęcia prowadzą studenci SGH - laureaci tych właśnie olimpiad.

Zajęcia z ekonomii prowadzi Marcin Wroński w każdy wtorek i piątek od godz. 16.15

Zajęcia z przedsiębiorczości prowadzi Michał Borek w każdy czwartek od godz. 15.30.

 

 

Dzień Otwarty w SGH 15 listopada 2014

Zapraszamy naszych uczniów na dzień otwarty, który odbędzie się w dniu 15 listopada 2014 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie od godz. 10.00. 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Nauczycielom

radości i zadowolenia z wykonywanej pracy,

sukcesów w pracy zawodowej i dużo szczęścia w życiu osobistym. 

List Janusza Piechocińskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Inauguracja roku akademickiego w SGH

W dniu 2 października 2014 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/2015 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do galerii SGH

 

Zrób projekt społeczny po lekcjach - Zwolnieni z Teorii

W dniu 24 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z Paulą Bruszewską, absolwentką SGH, Prezesem Zarządu Social Wolves, która zaprosiła uczniów do udziału w olimpiadzie, której celem jest tworzenie projektu społecznego. 

Jak piszą twórcy olimpiady: "zdobądź certyfikat profesjonalnego zarządzania projektami, którym zabłyśniesz w pierwszej pracy". 

Rejestracja trwa do 30 listopada 2014 r.

Wyjazd integracyjny klasy pierwszej

W dniach 2-4 września 2014 r. uczniowie klasy I przebywali na wyjeździe integracyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale, Mirowie, Bobolicach. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa. Wieczorne spotkania przy ognisku i na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w naszym Liceum.
Prof. Marek Rocki, senator RP, były rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przysłał list, który odczytała dyrektor Liceum, dr Barbara Trzcińska.
Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH. Temat wykładu: "Matematyka we współczesnym świecie".

Zapraszamy do galerii

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji inauguracji roku szkolnego 2014/2015

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy kolejny rok szkolny pełen nowych zadań, wyzwań, którym wspólnie musimy stawić czoła. Ufam jednak, że dla wszystkich będzie to czas pozytywnych i wspaniałych przeżyć oraz sukcesów i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 życzę wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Wychowawcom wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, sukcesów pedagogicznych oraz mądrego i odpowiedzialnego kierowania rozwojem powierzonych nam uczniów.

Nowy Rok Szkolny został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły Zawodowców, zatem szczególne życzenia kieruję do szkół, które kształcą w zawodach, aby przygotowały aktywnych, odważnych i mobilnych profesjonalistów.

Rok szkolny 2014/2015 będzie wyjątkowy również za sprawą sześciolatków, z których część po raz pierwszy pójdzie obowiązkowo do I-szej klasy. Wszystkim najmłodszym uczniom życzę, by z zapałem zdobywali wiedzę i umiejętności w atmosferze radości i zabawy. Niech szkoła będzie kolorowa, przyjazna i radosna.

Wszystkim uczniom życzę, aby w swojej szkole doświadczali życzliwości i wyrozumiałości, by wytrwale dążyli do celu i odnajdywali spełnienie w odkrywaniu świata, własnych możliwości i drugiego człowieka.

Rodzicom życzę zadowolenia i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą, którą Państwo współtworzycie.

Udanego roku szkolnego 2014/2015. Powodzenia!
Z wyrazami szacunku,

Mazowiecki Kurator Oświaty
Karol Semik

Matura 2014

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Niektórzy absolwenci otrzymali krawaty SGH, bo już wiadomo, że zostaną przyjęci na studia w tej najlepszej Uczelni ekonomicznej w kraju. Wszystkim życzymy, aby zostali przyjęci na wymarzony kierunek studiów.

Wyniki matury 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

28 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia 1 września !!!

Zapraszamy do galerii

Składanie dokumentów do Liceum

Zapraszamy gimnazjalistów, którzy zdali egzamin wstępny do naszego Liceum do składania oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Termin składania dokumentów - 27 i 30 czerwca, 1 – 4 lipca 2014 r.

Wyjazd do Pragi i Skalnego Miasta w Czechach - 10-14.06.2014

W dniach 10 - 14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Pragi i Skalnego Miasta w Czechach. W programie wyjazdu było zwiedzanie zabytkowej Złotej Pragi - m.in. Mostu Karola, Hradczan, Katedry Św. Wita, Złotej Uliczki.

Zapraszamy do galerii

Zajęcia z ekonomii z prof. Romanem Sobieckim

W dniu 23 maja br. zajęcia z ekonomii w praktyce w klasach II prowadził prof. dr. hab. Roman Sobiecki, Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, przewodniczący Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki. Tematem zajęć była uczciwość w biznesie.

Nasza uczennica na uroczystościach zakończenia bitwy o Monte Cassino

18 maja br. nasza uczennica, Magda Rzeszotek wraz z grupą polskich harcerzy wzięła udział w głównych uroczystościach obchodów 70. rocznicy zakończenia bitwy o Monte Cassino.
Ceremonia patriotyczno-religijna z udziałem premiera Tuska, przedstawicieli włoskich władz, kombatantów i harcerzy oraz Polonii odbyła się na Polskim Cmentarzu Wojennym.

Matura 2014

5 maja br. rozpoczęły się egzaminy maturalne. Trzymamy kciuki za dobrze zdane egzaminy.

Zapraszamy do galerii.


Wicepremier Janusz Piechociński wystosował list do wszystkich tegorocznych maturzystów.

List wicepremiera Janusza Piechocińskiego.