Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Nasze Liceum wśród najlepszych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu maturalnego 2018 roku. Wśród wszystkich liceów w województwie mazowieckim nasze Liceum zajęło 10. miejsce z geografii.
Gratulujemy !!!

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę przekazać Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom oraz Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania.

Święto Edukacji Narodowej przypomina nam o długiej tradycji polskiego szkolnictwa, a jednocześnie stanowi hołd dla wszystkich pracowników oświaty. 245 lat temu ustanowiono Komisję Edukacji Narodowej będącą pierwszą w Europie nowoczesną władzą oświatową. To niewątpliwe osiągnięcie naszych poprzedników budzi w nas dumę i przypomina nam o doniosłej roli edukacji w budowie świadomości obywateli, oraz suwerennego i niepodległego państwa.

Dziś w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w szczególności pamiętamy o tym dorobku, który jest drogowskazem w pracy na rzecz ucznia i szkoły. Inspirując młodych ludzi pomagamy im odnaleźć osobiste cele. Edukacja jest bowiem procesem, który wprowadza uczniów w świat wartości oraz obszary aktywności życiowej.

Drodzy Państwo, wypełniając naszą misję Wszyscy kierujemy się profesjonalizmem. Na sercu leży nam przede wszystkim dobro ucznia. Dziękuję Państwu za doskonałe przygotowanie do tej wymagającej, ale też dającej wiele satysfakcji, pracy.

Jestem Państwu niezwykle wdzięczna za wysiłek, jaki wkładacie w kształcenie podopiecznych, a także za entuzjazm, dzielność, cierpliwość oraz niespożyte pokłady energii. Życzę Państwu samych sukcesów w pracy zawodowej, a także w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty

/-/

Aurelia Michałowska

Warszawa, 12 października 2018 roku

Inauguracja roku akademickiego w SGH

Inauguracja SGH 2018

 

3 października 2018 roku odbyła się 113. inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji. 

Wykład inauguracyjny na temat polityki monetarnej Eugeniusza Kwiatkowskiego wygłosił dr Jakub Skiba.

Zapraszamy do galerii

Wyjazd integracyjny klas pierwszych 4-6 września 2018

Maczuga Herkulesa

 

W dniach 4-6 września 2018 roku uczniowie klas I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa.

Wieczorne spotkania i zabawa na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Uczniowie oglądali także największą europejską "dziurę w ziemi", czyli kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie.

Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września br. w pięknej auli im. Michała Kaleckiego w budynku głównym SGH, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Gościem uroczystości był Prorektor SGH prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. zw. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich.

Temat wykładu:  Globalne trendy w gospodarce – znaczenie ekonomii.

Zapraszamy do galerii

Warsztaty Civic Up! Academy

Zuzia Małecka i Ambasador Paul W. Jones

 

23 czerwca 2018 roku rozpoczęły się warsztaty Civic Up! Academy organizowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki, które trwały aż do 30 czerwca.

Jedną z uczestniczek zajęć była uczennica naszej Szkoły Zuzanna Małecka. Warsztaty dotyczyły świadomego uczestniczenia w życiu publicznym oraz tego jak prowadzić dialog z instytucjami publicznymi. Oficjalne zakończenie odbyło się w rezydencji Ambasadora w Warszawie.

Na zdjęciu: Ambasador USA Paul W. Jones i Zuzanna Małecka

Zaproszenie do Ambasady

Matura 2018

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 100%.

Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Zapraszany do zapoznania się z wynikami

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Zapraszamy do galerii

 

Wyjazd do Pragi i Skalnego Miasta 11-14 czerwca 2018

W dniach 11-14 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Pragi i Skalnego Miasta w Czechach. Uczniowie zwiedzili zabytki Złotej Pragi - m.in. Most Karola, Hradczany, Katedrę Św. Wita, Złotą Uliczkę i piękne osobliwości przyrody - Skalne Miasto (Adršpašskoteplické skály).

Zapraszamy do galerii 

Praga

Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH - 23 maja 2018

 

23 maja 2018 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH Profesorowi Fransowi Willekensowi emerytowanemu Profesorowi University of Groningen, członkowi Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences.

DHC Frans Willekens

Frans Willekens

 

Matura 2018

Od 4 do 25 maja trwają egzaminy maturalne. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór (czarnych). Przypominamy harmonogram matur

Jakub Erdman został finalistą VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

20 kwietnia 2018 roku odbył sie finał VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską. Jakub Erdman został finalistą tej olimiady. 

7 maja 2018, godz. 16.30 pierwszy termin egzaminu wstępnego

7 maja (poniedziałek) o godz. 16.30 w siedzibie Liceum, al. Niepodległości 162, Gmach Główny SGH, aula VII (trzecie piętro) odbędzie się pierwszy termin egzaminu wstępnego.

Czas egzaminu z trzech przedmiotów (matematyka, język angielski i geografia lub historia do wyboru) - 2 godz.

Przypominamy, że zgłoszenie na egzamin oraz podanie o przyjęcie można składać w sekretariacie Liceum od 23 kwietnia, a także przesyłać drogą e-mailową (sekretariat@liceumsgh.pl ). Szczegóły w zakładce Kandydaci

Harmonogram rekrutacji

Regulamin rekrutacji

Proponujemy zapoznać się z testami egzaminacyjnymi z ubiegłych lat.

Terminy składania zgłoszeń na egzamin mogą się odbywać elektronicznie lub w sekretariacie Liceum (Gmach Główny SGH, pok. 467 - trzecie piętro): 

23 - 27 kwietnia 2018 r. w godz. 8.00 - 16.00

4 maja 2018 r. w godz. 14.00 - 16.00

14 – 18 maja 2018 r. w godz. 8.00 – 16.00 

24 - 28 kwietnia 2018 r., w godz. 8.00 – 16.00

Prosimy o przesłanie potwierdzenia opłaty za egzamin lub dostarczenie wpłaty do sekretariatu Liceum.

Drugi termin egzaminu odbędzie się 21 maja 2018 roku o godz. 17.30  

Serdecznie zapraszamy do naszego Liceum

Zakończenie roku szkolnego klas III - 27 kwietnia 2018

27 kwietnia 2018 roku w pięknej auli IV w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Były piękne kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. Za kilka dni, 4 maja matura.

A później, do zobaczenia w SGH, już jako studenci !!!

Zapraszamy do galerii

Jakub Erdman finalistą VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

20 kwietnia 2018 roku odbył się finał VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską. Jakub Erdman został finalistą tej olimpiady. 

Gratulujemy !!!

Zuzanna Śladowska w finale konkursu HABLO ESPAÑOL Y CONOZCO ESPAÑA

Zuzia Śladowska

 

W dniu 12 kwietnia 2018 roku Zuzia Śladowska, uczennica klasy II uczestniczyła w finale II Międzyszkolnego Warszawskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpańskiej HABLO ESPAÑOL Y CONOZCO ESPAÑA organizowanym pod Patronatem Honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii.


Gratulujemy !!!

Jakub Erdman wygrał High School Business Challenge

15 kwietnia 2018 roku Jakub Erdman wraz z zespołem wygrał konkurs High School Business Challenge organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Gratulujemy !!! 

Michał Miszczuk finalistą XIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Michał Miszczuk został finalistą eliminacji centralnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości,  które odbyły się 5 kwietnia 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Gratulujemy !!!

Michał Poniński finalistą XXIX Olimpiady Filozoficznej

W dniu 14 maja 2018 roku odbyły się zawody centralne XXIX Olimpiady Filozoficznej.
Michał Poniński, uczeń klasy III naszego Liceum uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy sukcesu !!!

Święto SGH - 11 kwietnia 2018

Święto SGH

 

W dniu 11 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym posiedzeniu Senatu SGH. Podczas posiedzenia Senatu nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. 

Święto SGH, ustanowione dla upamiętnienia pierwszego w historii posiedzenia Senatu SGH 2 kwietnia 1925 roku, służy integracji całego środowiska akademickiego. Ma charakter ruchomy, tzn. przypada corocznie w drugą środę po Wielkanocy.

Obchody Święta SGH uświetnił koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa.

A szczególnie pyszny był tort, na który zaprosił Rektor SGH.

Laureat i finaliści XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

7 i 8 kwietnia 2018 roku odbyły się zawody III stopnia (centralne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Jakub Erdman został laureatem, a Michał Miszczuk i Antoni Krauze zostali finalistami tej olimpiady.

 GRATULUJEMY !!!

Michał Poniński w finale XXX Olimpiady Filozoficznej

Michał Poniński, uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do finału XXX Olimpiady Filozoficznej.

To już kolejny sukces. Także w ubiegłym roku Michał zakwalifikował się do finału XXIX Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Helena Kubasiewicz medalistką Mistrzostw Polski Juniorów

Helena Kubasiewicz

 

Podczas rozgrywanych w dniach 4 - 6 marca 2018 roku Mistrzostw Polski Juniorów w narciarstwie alpejskim nasza uczennica Helena Kubasiewicz zajęła trzecie miejsce - zdobywając brązowy medal w konkurencji kombinacja alpejska, czwarte miejsce w konkurencji slalom i piąte w konkurencji super gigant.

Gratulujemy!!!

 


Dylom Helena Kubasiewicz Dyplom Heleny Kubasiewicz

Wyjazd edukacyjno-językowy do Madrytu

Madryt 2018

 

W dniach 11-17 marca 2018 roku odbył się wyjazd edukacyjno-językowy do Madrytu. Podczas wycieczki uczniowie klas drugich poznawali uroki prawdziwego hiszpańskiego życia mieszkając u urodzin goszczących, nabywali nowe umiejętności językowe na lekcjach z hiszpańskimi nauczycielami, jak również zwiedzali historyczne i artystyczne zakątki Madrytu, takie jak Pałac Królewski i Muzeum Prado.

Zapraszamy do galerii

Rok dla Niepodległej

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Hasło przewodnie ma zachęcać uczniów i nauczycieli do podejmowania działań rocznicowych.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja do realizacji inicjatyw służących budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

List Ministra Edukacji Narodowej

Maturalna powtórka z geografii - Geografia - lubię to

Kurs z geografii dla maturzystówGeografia lubie to

Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych SGH zaprasza na maturalną powtórkę z geografii - Geografia - lubię to.

Opiekunem Studenckiego Koła Naukowego jest dr Barbara Trzcińska.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w gmachu głównym SGH, al. Niepodległości 162 w auli głównej.

Wstęp wolny. Każde zajęcia przyciągają tłumy maturzystów. Wielka dwupoziomowa aula główna jest pełna uczniów.

Program zajęć

Znajdź nas

Michał Miszczuk w finale Olimpiady Przedsiębiorczości

Michał Miszczuk uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do finału Olimpiady Przedsiębiorczości.

Gratulujemy, ponieważ laureaci i finaliści Olimpiady Przedsiębiorczości stopnia centralnego przyjmowani są na I rok studiów w SGH. 

Życzymy dalszych sukcesów !!!

Salon Edukacyjny 2018

Salon Edukacyjny 2018

 

W dniach 22-24 lutego nasze Liceum prezentowało swoją ofertę edukacyjną na Salonie Edukacyjnym 2018.

Dziękujemy wszystkim ucznim i rodzicom, którzy odwiedzili nasze stoisko. 

W piątek, 23 lutego gościem Salonu był JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. Marek Rocki.

Na zdjęciu JM Rektor prof. Marek Rocki i uczniowie klasy I - Grzegorz Koniecko, Jakub Siejek, Tomasz Mańkowski, Daniel Iwanowski.

Zapraszamy na Dni otwarte, które odbędą się 5 marca i 7 kwietnia br. 

Zapraszamy do galerii

Studniówka 2018

 

Hotel Bellotto

 

W sobotni wieczór 10 lutego 2018 roku w pięknych wnętrzach Hotelu Bellotto, dawnym Pałacu Prymasowskim,  świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem.  Naszymi gośćmi byli: prorektor SGH prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski. dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczynie - dr Zofia Grodek-Milczarek i  pani Iwona Dzięciołowska, nauczyciele i Rodzice.

Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor, Pana Prorektora oraz Wychowawczynie, podziękowaniach złożonych przez maturzystów, rozpoczęliśmy kolację, a później bal.

Wielką radość sprawiło obejrzenie wywiadów z nauczycielami, które przygotowała klasa III B (pytania nie były łatwe) i żartobliwe pokazane klasa III A o latach spędzonych w szkole.

Ten piękny wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii

część I

częśc II

 

Trzej uczniowie klasy III finastami Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Jakub Erdman, Michał Miszczuk i Antoni Krauze, uczniowie klasy III zostali zakwalifikowani do zawodów III stopnia (centralnych) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Gratulujemy!

 

Uczniowie klasy III w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości

Jakub Erdman, Szymon Kozak, Antoni Krauze, Michał Miszczuk i Julia Mroczek, uczniowie klasy III naszego Liceum zakwalifikowali się do zawodów II stopnia Olimpiady Przedsiębiorczości

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Ranking Perspektyw 2018

Ranking 2018

 

 

W Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw ogłoszonym 10 stycznia 2018 roku nasze Liceum zajęło:

23. miejsce w Rankingu Liceów Warszawskich, co oznacza, że zajmujemy coraz wyższą pozycję - w 2016 roku było to 30. miejsce, a w 2017 - miejsce 29.

W 2018 roku zajęliśmy:

- 4. miejsce wśród warszawskich szkół niepublicznych

- 80. miejsce wśród liceów w całej Polsce.

Otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły 2018

W Rankingu 2018 analizowano 2186 liceów ogólnokształcących w Polsce.


Życzenia noworoczne

Nowy Rok 2018

W 2018 roku życzymy samych sukcesów i wszelkiej pomyślności. Szczęśliwego Nowego Roku

Wigilia 2017

wigilia

 

Jednym z najpiękniejszych dni w roku jest wigilia. W naszej szkole jest to dzień bardzo uroczysty i tradycyjny - łamiemy się tradycyjnym opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. W czasie wspólnego spotkanie wigilijnego stoły są ślicznie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami wigilijnymi. Tradycją są także czerwone czapeczki elfów.

W czwartek 21 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii. 
Na tegoroczną wigilię przybyli, podobnie jak w ubiegłych latach, nasi absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich.

Zapraszamy do galerii

Mikołajki 2017

Mikołajki kl. I

 

Tradycja obdarowywania prezentami to znany zwyczaj Mikołajkowy. Wszyscy świetnie się bawią 6 grudnia. 

Na zdjęciu klasa I z  wychowawczynią Panią Katarzyną Podsiad.

Zapraszamy do galerii

Zuzanna Śladowska w II etapie Olimpiady Geograficznej

Zuzanna Śladowska uczennica klasy II naszego Liceum zakwalifikowała się do II etapu XLIV Olimpiady Geograficznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Nasi uczniowie w zawodach II stopnia XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Jakub Erdman, Julia Mroczek, Michał Miszczuk, Szymon Kozak i Antoni Krauze, uczniowie klasy III naszego Liceum zakwalifikowali się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Szlachetna Paczka

szlachetna paczka

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji charytatywnej. Jesteśmy wdzięczni za ofiarowany czas, szlachetność, dobro i otwarcie na drugiego człowieka.

Nasze Liceum uczestniczyło w akcji charytatywnej organizowane przez SGH.

Dzięki hojności darczyńców udało się uzbierać tyle artykułów, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby wskazane przez rodziny. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup opału oraz drobnych upominków dla dzieci ze Szkoły podstawowej w Cieślach pod patronatem śp. Janiny Jóźwiak.

 

Szlachetna Paczka i dary dla uczniów Szkoły Podstawowej w Cieślach

Od wielu lat przygotowujemy dary dla rodzin i pomagamy tym, którym ta pomoc jest potrzebna.

W tym roku chcemy się włączyć do akcji charytatywnej organizowanej przez SGH, w ramach której obejmiemy pomocą rodziny z projektu Szlachetna Paczka oraz ufundujemy upominki dla uczniów Szkoły Podstawowej w Cieślach, działającej od tego roku pod patronatem śp. prof. Janiny Jóźwiak, rektor SGH.

 Prosimy o zapoznanie się z potrzebami rodzin, którym chcielibyśmy pomóc.

http://www.sgh.waw.pl/pl/Strony/news.aspx?NewsID=bce2fab3-a748-4b3f-999a-053a4da5e015&ListID=e9d24fee-3073-4f61-a014-52ca7e07aff8

 Prosimy o przyniesienie darów do 5 grudnia, abyśmy szybko przekazali je organizatorom akcji.

 

 

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH

K. Pietraszkiewicz

 

W dniu 29 listopada 2017 roku uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w  uroczystości  nadania tytułu doktora honoris causa SGH Panu Krzysztofowi Pietraszkiewiczowi, prezesowi Związku Banków Polskich.

W czasie uroczystości odbyło się wystąpienie prof. Marka Rockiego, rektora SGH i wystąpienie prof. Romana Sobieckiego, dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Laudację wygłosiła promotor prof. Elżbieta T. Mączyńska-Ziemacka. Po wręczeniu dyplomu doktora honoris causa SGH Panu Krzysztofowi Pietraszkiewiczowi, doktor honoris causa SGH Pan Krzysztof Pietraszkiewicz wygłosił wykład.

Uroczystość uświetnił występ Chóru SGH.

Zdjęcia z uroczystości

Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Julia Mroczek

 

 

W dniu 20 listopada 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tego dnia Julia Mroczek, uczennica  klasy III naszego Liceum otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy !!!

 

Nasze Liceum wśród najlepszych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu maturalnego 2017 roku. W województwie mazowieckim nasze Liceum zajęło 3. miejsce z języka angielskiego -  poziom rozszerzony i 8. miejsce z geografii.
Gratulujemy nauczycielom i uczniom.

Tydzień Konstytucyjny w naszej Szkole

5 października 2017 roku w ramach Tygodnia Konstytucyjnego gościliśmy w naszej szkole pana mecenasa dr Wojciecha Marchwickiego.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których zapoznali się z tekstem Konstytucji, poszczególnymi prawami  i obowiązkami wynikającymi z Ustawy Zasadniczej.

Poznawali tajniki prawa omawiając konkretne kazusy - przypadki  prawne. Uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na pytania związane z przypadkami z ich otoczenia lub zasłyszane w mediach.

Tydzień Konstytucyjny już po raz czwarty organizuje Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tej akcji prawnicy (adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, sędziowie, pracownicy naukowi, pracownicy organizacji pozarządowych) udają się do szkół, aby przeprowadzić  lekcje i zwrócić uwagę na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. 

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole były szczególne. Klasa pierwsza przygotowała przedstawienie teatralne. Scenariusz przygotował i reżyserował nauczyciel historii Pan Ryszard Polaszek.

Nagrody Rektora SGH dla nauczycieli naszego Liceum

W dniu 25 października 2017 roku w SGH odbyła się uroczystość wręczenia nagród Rektora dla najlepszych pracowników Uczelni. Miło nam poinformować, że dyrektor Liceum dr Barbara Trzcińska i dr Jan Misiuna otrzymali nagrody z rąk JM Rektora SGH prof. dr. hab. Marka Rockiego.

Dzień Nevady w SGH

dzień Nevady

 

16 października 2017 roku w SGH odbył się Dzień Nevady. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Mazowieckim Urzędem Marszałkowskim miało wymiar międzynarodowy.

SGH odwiedził tego dnia Gubernator Nevady Brian Sandoval, Dyrektor ds. handlu międzynarodowego Nevady Kristopher Sanchez, Ambasador USA w Polsce Paul W. Jones, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz przedstawiciele innych organów naukowo-badawczych z USA, w tym Uniwersytetu Nevady w Reno. Uniwersytet ten staje się strategicznym partnerem naszej uczelni w USA.

 

Program wydarzeń

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w SGH

Inauguracja sgh

 

W dniu 4 października 2017 roku odbyła się 112. inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji. 

Wykład inauguracyjny pt. „Bezpieczeństwo żywności wyzwaniem zglobalizowanej gospodarki” wygłosił dr hab. Stanisław Kowalczyk, prof. SGH z Instytutu Rynków i Konkurencji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Zapraszamy do galerii

 

Wyjazd integracyjny klasy pierwszej 5-7 września 2017

Jura Krakowsko-Częstochowska 2017

 

W dniach 5-7 września 2017 roku uczniowie klasy I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa. Wieczorne spotkania i na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Oglądali także największą europejską "dziurę w ziemi", czyli kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja 2017

 

4 września br. w pięknej auli im. Aleksego Wakara w nowej siedzibie naszego Liceum - w budynku głównym SGH odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018.  


Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Piotr Wachowiak, prorektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Temat wykładu: Dlaczego warto studiować w SGH.

Wykład inauguracyjny

Zapraszamy do galerii

Informacja dla uczniów klasy I

Podręczniki zostaną zakupione przez szkolę na początku września. Koszt podręczników podamy na zebraniu z rodzicami w dniu 4 września o godz. 18.00.

Do zobaczenia 4 września na inauguracji roku szkolnego!!!