Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Święta Niepodległości

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012

W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbędzie się szósta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012. Organizatorami imprezy są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, funkcję organizatora wykonawczego pełni firma Murator EXPO. 

Zapraszamy naszych uczniów na wydarzenia towarzyszące targom - spotkania i dyskuje.
 W programie:

  • wykład prof. Grzegorza W. Kołodko – „Bestseller Wędrujący świat, czyli ekonomia dla ludzi” (środa 7 listopada, godz. 15.00-16.00),
  • wykład prof. Tomasza Dołęgowskiego i dr. Jacentego Siewierskiego – „Religie światowe wobec współczesnych wyzwać gospodarczych” (czwartek 8 listopada, godz. 11.00-12.30)
  • rozmowa z prof. Jerzym Bralczykiem i dr. Jackiem Wasilewskim „o nowych zjawiskach w języku” (piątek 9 listopada, godz. 12.00-13.00)
  • spotkanie z Władysławem Bartoszewskim – „To co najważniejsze”. Prowadzi Artur Wolski (piątek 9 listopada, godz. 14.00-15.00).

 

Wykład Jej Królewskiej Wysokości Laurentien Księżnej Niderlandów w SGH - 24 października br.

Przebywająca z wizytą w Polsce Księżna Laurentien wygłosiła 24 października br. wykład pt. "Klimat - nowy priorytet dla strategii CSR". Dlaczego zarówno firmom, jak i ich pracownikom opłaca się angażować w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (Corporate Social Responsibility) w obszarze ochrony klimatu? Jakie „dobre praktyki” w tym obszarze możemy znaleźć w firmach holenderskich? Po wykładzie odbędzie się dyskusja ze studentami. 
Jej Królewska Wysokość Laurentien księżna Niderlandów, księżna Oranje-Nassau, Pani van Amsberg prowadzi wiele działań na rzecz ochrony środowiska, w tym także ochrony klimatu. Współpracuje m.in. z European Climate Foundation, WWF oraz Fauna & Flora International. Założyła fundację Missing Chapter Foundation, której działania skupiają się na międzypokoleniowym dialogu w zakresie zrównoważonego rozwoju, angażując z jednej strony decydentów i przedstawicieli biznesu, a z drugiej dzieci i młodzież. Wykład w języku angielskim. 
 Organizator spotkania: Koalicja Klimatyczna, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju OIKOS

Szczegółowe informacje: www.facebook.com/events/419575038110424

Dzień otwarty w SGH: 20 października 2012

Zapraszamy uczniów na dzień otwarty w SGH - 20 października w godz. 10:00-14:00, al. Niepodległości 162, budynek G.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami.

Dzień Edukacji Narodowej

 

Drodzy
Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy oświaty

Szanowni Państwo,

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej szkolnej społeczności: nauczycieli i uczniów, wychowawców i ich podopiecznych, pracowników oświaty. Z tej okazji składam Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów zawodowych i osobistych, twórczych inicjatyw i przede wszystkim satysfakcji z pełnionej misji.

Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Wierzę, że z wiedzy tej kolejne pokolenia wychowanków będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki Państwa zaangażowaniu mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i odznaczonym osobom. Cieszę się razem z Państwem, że tak trudna i wymagająca dużego oddania praca została uhonorowana.
 Z wyrazami szacunku
Mazowiecki Kurator Oświaty
Karol Semik

List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wykład laureata Nagrody Nobla - 11 października 2012

W ramach miesiąca inauguracyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 11 października 2012 r. odbył się wykład laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii profesora  Thomasa C. Schellinga „What is the relation between game theory and social science?”

Szczególy spotkania

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 w SGH

2 października 2012 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2012/2013 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny pt. „Rewitalizacja przestrzeni akademickiej” wygłosił prof. dr hab. Marek Bryx.

Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z wykładem inauguracyjnym w Gazecie SGH, str. 11.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów

Szkoła Główna Handlowa rozpoczęła się rekrutację do IV edycji projektu Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów.

W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.

 

Każdy uczestnik projektu może wybierać z 50 różnorodnych wydarzeń edukacyjnych tworząc w ten sposób swój własny, indywidualny plan kształcenia. Są to m.in. dyskusje na forum, czaty z ekspertami, wykłady e-learningowe, konkursy, projekty zespołowe.

 

Rekrutacja potrwa do 7 października 2012 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

 Więcej informacji  i elektroniczny formularz zapisów na stronie: www.kafeteria.edu.pl

 

 

Wyjazd integracyjny klas pierwszych - wrzesień 2012

Tradycyjnie, klasa pierwsza rozpoczęła rok szkolny od wyjazdu integracyjnego na Mazury, do Gierłoży. W dniach 5-7 września br. uczniowie poznawali historię regionu oraz jego piękną przyrodę. Mieszkali w pięknym, legendarnym pałacyku "Księżycowy Dworek". Zwiedzili zamek krzyżacki w Nidzicy, olsztyńską starówkę, zamek biskupi w Reszlu oraz Gierłoż. Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w naszym Liceum.

Gośćmi inauguracji byli: Senator RP prof. dr hab. Marek Rocki, z inicjatywy którego 12 lat temu utworzone zostało nasze Liceum, prof. dr hab. Marta Juchnowicz, kierownik Katedry Rozwoju Kapitału Ludzkiego, b. dyrektor naszego Liceum.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Marta Juchnowicz. Temat wykładu: Najważniejszy jest kapitał ludzki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w związku z inauguracją roku szkolnego 2012/2013

   „Zreformować świat – to znaczy zreformować wychowanie”

(Janusz Korczak)
 
 
 
Dyrektorzy
Szkół i Placówek Oświatowych
województwa mazowieckiego
 
Nauczyciele, Rodzice
i Uczniowie
 
 
Szanowni Państwo, drogie Dzieci, droga Młodzieży,
 
 
       inauguracja nowego roku szkolnego to czas, kiedy po wakacyjnym odpoczynku z nadzieją spoglądamy w przyszłość, tworzymy nowe plany i wyznaczamy drogę ku przyszłym celom. Pragnę na nadchodzący rok szkolny 2012/2013 przekazać wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkół wyrazy szacunku i uznania za trud kształcenia dzieci i młodzieży. Wierzę, że poprzez wspieranie procesu mającego na celu promocję edukacji 6 – latków, podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych wprowadzających nową podstawę programową oraz wzmocnienie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych przyczynimy się do urzeczywistnienia marzeń o dobrej, przyjaznej i nowoczesnej edukacji.
 
        Szczególne życzenia kieruję do Was, drodzy uczniowie. Mam nadzieję, że wypoczęliście i zrealizowaliście swoje plany wakacyjne.  Jestem przekonany, że jeszcze długo i miło będziecie je wspominać. Cieszę się, że bezpiecznie wróciliście ze swoich wyjazdów i jesteście gotowi na nowe wyzwania. Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam same sukcesy, potwierdzone wysokimi notami w dzienniku, a nauka zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji.
 
     Gorąco dziękuję Rodzicom za wysiłek oraz działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli. Życzę owocnej współpracy ze szkołą, która warunkuje dobre efekty wychowawcze i osiągnięcia uczniów na kolejnym etapie kształcenia.  

         Całej Społeczności Szkolnej w roku szkolnym 2012/2013 życzę dużo optymizmu, realizacji ambitnych zamierzeń oraz zadowolenia z efektów pracy. Nauczycielom i Wychowawcom – uczniów poszukujących, mobilizujących do nowatorskich, kreatywnych działań oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej.

      Pamiętajmy, że jak powiedział Albert Einstein: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie ciężki obowiązek”. To niełatwe wyzwanie, ale wspólnie na pewno możliwe do spełnienia
 
 
Mazowiecki Kurator Oświaty   
 /-/  
  mgr inż. Karol Semik
 
 
 
Warszawa, 29 sierpnia 2012 r.

Konkurs fotograficzny "Wrażenia z wakacji"

Tradycyjnie, jak każdego roku, ogłaszamy konkurs fotograficzny "Wrażenia z wakacji". Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na naszej stronie internetowej.

Matura 2012

29 czerwca br. wszyscy tegoroczni maturzyści naszego Liceum odebrali wyniki egzaminu maturalnego. Oczywiście wszyscy zdali !!! Gratulujemy maturzystom i nauczycielom.


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 r. w piękny słoneczny dzień odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Były nagrody, kwiaty, wzruszenia. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody pieniężne. Wszyscy radośni, bo rozpoczęły się wakacje.
Do zobaczenia 3 września.

Zapraszamy do galerii zdjęć

List Ministerstwa Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012

Muzeum Geologiczne

muzeumOstatnie dni roku szkolnego, tuż przed wakacjami, uczniowie naszej szkoły spędzili zwiedzając muzea warszawskie. Jednym z nich było Muzeum Geologiczne. Podziwialiśmy minerały, skały, skamieniałości przewodnie, a także zapoznaliśmy się z historią eksploatacji surowców mineralnych w Polsce.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Jak to jest na SGH, czyli spokanie ze studentem SGH

W dniu 18 maja br. Adrian Janeczek, absolwent naszej szkoły, a obecnie student II roku SGH spotkał się z uczniami klasy II. Uczniowie interesowali się kierunkami realizowanymi na SGH, zasadami przyjęć na Uczelnię, życiem Uczelni, możliwością realizowania swoich zainteresowań. To ważne, bo już wkrótce trzeba będzie podjąć decyzję, gdzie studiować.

Uczniowie naszej Szkoły w finale konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy"

Trzy zespoły z naszej szkoły w składzie: Antoni Kubasiewicz, Maciej Fischer, Bartosz Korzeniewski; Michał Banaszek, Paweł Waluk, Tomasz Wysocki oraz Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz, Paulina Brulińska zakwalifikowały się do krajowego finału konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy", który odbył się 24. maja  2012 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166  (www.ypef.eu/poland).

W finale zespół w składzie: Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz i Paulina Brulińska uzyskały najwyższą lokatę w województwie mazowieckim. Nagrodą były lornetki i książki.

Gratulujemy uczniom i p. Annie Czupryn, która przygotowała uczniów do konkursu. 

Matura 2012

4 maja nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego. Wszyscy pełni wiedzy, eleganccy, ale z lekkim zdenerwowaniem. Trzymamy kciuki za maturzystów!
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III - kwiecień 2012

26. kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była dr Ewa Taylor, Pełnomocnik Rektora SGH ds Adaptacji Środowiskowej Studentów, b. Prodziekan Studium Magisterskiego w SGH.

Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni, 4 maja matura.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wielka Matura Polaków - kwiecień 2011

23 kwietnia br. nasza absolwentka Patricia Kazadi uczestniczyła w programie telewizyjnym Wielka matura Polaków. Było nam niezwykle miło usłyszeć wypowiedź Patricii, że gdyby wygrała tę telewizyjną maturę przeznaczyłaby nagrodę w wysokości 30 tys. zł dla swojego, czyli naszego Liceum. Patricia dodała, że dzięki nauce w naszej szkole dostała się na studia stacjonarne. Wielka Matura Polaków. Trzymaliśmy kciuki za Patricię, ale była niezwykle silna konkurencja :)

Spotkanie z Panem Włodzimierzem Kicińskim, b. prezesem zarządu Nordea Bank Polska

Zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Kicińskim, byłym prezes zarządu Nordea Bank Polska w Gdyni, które odbędzie się 18 kwietnia br. o godz 19.00 w Szkole Głównej Handlowej (Aula B). Organizatorami spotkania jest Goodwill.

Życzenia świąteczne

jajaZ okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu życzenia zdrowych i pogodnych Świąt, jak również radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 81 SGH

Dzień otwarty dla kandydatów - 16 kwietnia 2012

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klasy I - 16 kwietnia br. (poniedziałek), godzina 18.00 w siedzibie szkoły przy ul. Świeradowskiej 43 (kampus Uczelni Łazarskiego, budynek F, VII piętro). 

Spotkanie z Panem Igorem Chalupcem, byłym Prezesem PKN Orlen

Zapraszamy na spotkanie z Panem Igorem Chalupcem, byłym Prezesem PKN Orlen, które odbędzie się 4 kwietnia br. o godz 19.00 w Szkole Głównej Handlowej (Aula B). Organizatorami spotkania jest Goodwill.

Sławomir Lachowski – twórca mBanku i MultiBanku gościem GoodWill Business School

  

7 marca 2012 r. nasi uczniowie uczestniczyli w pierwszym, inauguracyjnym wykładzie GoodWill Business School, który wygłosił p. Sławomir Lachowski – twórca mBanku i MultiBanku, b. prezes BRE Banku, nt. Wartości w życiu i biznesie.

Wykład był okazją do zapoznania się z najnowszą książką p. Sławomira Lachowskiego, „Droga ważniejsza niż cel”, która mówi o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w życiu i karierze zawodowej oraz stawia też kontrowersyjne tezę, iż w życiu zawodowym, aby osiągnąć sukces „opłaca się być porządnym”. Wszystkie korzyści z tej książki Autor przeznacza na cele charytatywne. 

Spotkanie ze Sławomirem Lachowskim

 

 

TRIO BASKET - 3 marca 2012

Impreza-mecz TRIO BASKET odbyła się w sobotę 3 marca 2012 r. w Warszawie. Uczniowie zmagali się w bardzo wyczerpującej dyscyplinie, jaką jest koszykówka.
Oto skład drużyny:
Michał Buczyński  - wzrost: jeszcze rośnie - skrzydłowy
Mateusz Pawłowski - tryskał swoim zapałem do gry - boczny
Bartosz Koszeniewski - wymiatał swoją posturą - środkowy
Maciej Fischer - wzrost: wysoki - kapitan
Antoni Kubasiewicz  - szalał na boisku - wahadłowy

 

XVII Salon Edukacyjny Perspektywy 2012

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012 odbędzie się w dniach 1-3 marca br. (czwartek-sobota) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 9.00 - 16.00. Nasze Liceum będzie prezentowane na stoisku nr 206 na parterze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

VI Akademia Europejska Dariusza Rosatiego

VI edycja Akademii Europejskiej Dariusza Rosatiego rozpocznie się 3 marca 2012.
Wszystkie wykłady odbywają się na terenie Uczelni Łazarskiego przy ulicy Świeradowskiej 43 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na 6 kolejnych spotkań w ramach Akademii w następujących terminach:

Terminy zajęć:
3 marca
10 marca
17 marca
24 marca
31 marca
14 kwietnia

Tematami poszczególnych zajęć będą: państwo, polityka, demokracja, społeczeństwo polskie, miejsce Polski w Europie i na świecie, stosunki międzynarodowe, organizacje i instytucje międzynarodowe, ustrój Rzeczypospolitej Polskiej.

Studniówka 2012

W sobotni wieczór 7 stycznia 2012 r. w pięknych, stylowych wnętrzach restauracji Pod Gigantami świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni Pani Grażyna Czenskowska, nauczyciele i Rodzice. Przybyli także absolwenci naszego Liceum. Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wzniesieniu toastu, rozpoczęliśmy kolację i zabawę. Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji zdjęć z naszej nauki w Liceum, a także zdjęć z naszego dzieciństwa. Niezapomniane wspomnienia pozostaną w naszej pamięci.

List Senatora Marka Rockiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Szlachetna paczka" - dary dla potrzebujących

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej, ogólnopolskiej akcji świątecznej "szlachetna paczka". Zebrano 10 kartonów darów, które zostały przekazane wybranej przez nas potrzebującej rodzinie.

Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu za zebrane dary bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Wigilia szkolna - grudzień 2011

cWigilia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Kolorowa choinka, prezenty, kolędy cieszą każdego z nas. W naszej Szkole ten dzień jest obchodzony w sposób szczególny. Mamy wspólne spotkanie wigilijne, są stoły pięknie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami. Tradycją są czerwone czapeczki i kolędy śpiewane w różnych językach, do których na skrzypcach grał Fryderyk Gajewski, a na saksofonie Tomasz Alicki. W środę 22 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii. Na tegorocznej wigilii licznie przybyli również nasi ubiegłoroczni absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

Spotkanie prof. Leszka Balcerowicza z zastępcą sekretarza skarbu USA - listopad 2011

Zapraszamy na spotkanie
prof. Leszka Balcerowicza z zastępcą sekretarza skarbu USA, p. Neal Wolin,
na temat "US-EU cooperation on securing the economicrecovery".
 Spotkanie odbędzie się w dniu 15 listopada w godz. od 9:30 do 10:10 w sali konferencyjnej nr 151, w budynku G,
 Organizatorem spotkania jest Katedra Międzynarodowych Studiów Porównawczych

Michał Buczyński w II etapie Olimpiady Geograficznej

Michał Buczyński, uczeń klasy II zakwalifikowany został do zawodów II stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej. Michał przygotował pracę Zawady jako przykład zróżnicowania krajobrazowego i przekształceń w środowisku przyrodniczym.

Gratulujemy !!!

Dominik Faryński w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

oweDominik Faryński, uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXV Olimpiady Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Katarzyny Kiedrowicz - 2011

28 listopada 2011 r. odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną laureatką stypendium w naszej szkole została uczennica klasy II, Katarzyna Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

stypendium

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Mokotów

20 października br. w Liceum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów.
Wybory wygrała uczennica klasy II, Monika Podniesińska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Radna

Święto Niepodległości

11 listopadaW przeddzień Święta Niepodległości uczniowie naszej Szkoły przygotowali spotkanie z historią polskiej niepodległości. Były to piękne prezentacje ukazujące życie Józefa Piłsudskiego, wydarzenia lat 1918-21, a także broń i mundury polskich żołnierzy z tamtych lat.

Uczniowie przygotowali także wystawę - 11 listopada w fotografii. Wykorzystane zostały rodzinne pamiątki - zdjęcia, odznaczenia, a nawet menażka pamiętająca czasy I wojny światowej.

Zapraszamy do galerii

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana - listopad 2011

W dniu 8 listopada 2011 r. nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z wychowawczynią klasy III p. Elżbietą Dzierżek. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły.

Wykład nt. Kraje rozwijające się - biedne i bogate  wygłosiła dyrektor Liceum pr

dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH.

Wycieczka klasy II do Krakowa - październik 2011

Kraków12 października 2011 pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę do Krakowa. Naszym przewodnikiem był p. Grzegorz - pasjonat, umiejący odpowiedzieć na każde pytanie, dotyczące historii i współczesności tego niezwykłego miasta.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kazimierz wraz z Fabryką Schindlera. Jest to miejsce zachowujące pamięć i klimat przeszłości, niestety na ogół bardzo dramatycznej.
W następnych dniach byliśmy na Skałce, w Kościele Mariackim i na Trakcie Królewskim. Ważnym punktem wycieczki było Muzeum Mehoffera, w którym podziwialiśmy obrazy i projekty witraży, łączące elementy symbolizmu, impresjonizmu i secesji.
Ostatniego dnia obejrzeliśmy z zainteresowaniem wystawę prezentującą 85 prac Williama Turnera, którą wzbogacił film biograficzny.
Najbardziej wstrząsającym etapem wycieczki było zwiedzanie obiektów na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Przekonaliśmy się o prawdziwości słów Z. Nałkowskiej, że "ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w SGH

inauguracja4 października  2011 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny nt. „O szansach i zagrożeniach rozwoju polskiej gospodarki” wygłosił prof. dr hab. Ryszard Rapacki.
Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Zapraszamy do galerii

Wyjazd integracyjny klasy I - 5-7 września 2011 Mrągowo

wyjazdTradycyjnie, klasa pierwsza rozpoczęła rok szkolny od wyjazdu integracyjnego na Mazury do Mrągowa. Uczniowie poznawali historię regionu (Nidzica-Reszel) oraz jego urokliwą przyrodę. Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Świąteczna pomoc dzieciom z domu dziecka

Już kolejny rok nasi uczniowie zbierali zabawki, książki i inne upominki dla dzieci z zaprzyjaźnionego z naszą szkoła Domu Dziecka w ramach akcji "Świąteczna pomoc dzieciom z domu dziecka".  Przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia odwiedziliśmy dzieci i podarowaliśmy im prezenty.
Tegorocznej zbiórce przyświecały piękne słowa Jana Pawła II - "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to z kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w naszym Liceum.

Gośćmi inauguracji byli: dr Lech Jaworski, radny Rady m.st. Warszawy, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Roman Sobiecki, prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH i prof. dr hab. Kazimierz Kloc z Katedry Historii Myśli Ekonomicznej SGH.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Kloc.
Temat wykładu: Wiedza ekonomiczna w przeszłości i we współczesnym świecie.

Zapraszamy do galerii

Zakończenie roku szkolnego - czerwiec 2011

w22 czerwca 2011 to piękny słoneczny dzień, gdy zaczyna się lato i gdy zaczynają się wakacje.
Tego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Były nagrody, kwiaty, wzruszenia.
Do zobaczenia 1 września.
Oto lista najlepszych uczniów naszej Szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii

 

Wycieczka do Gdańska i Sopotu - czerwiec 2011

iW dniach 8-10 czerwca 2011 r. nasza wspaniała klasa II zwiedzała Gdańsk i Sopot. Popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, zwiedziliśmy Gdańsk, leżeliśmy na plaży, byliśmy w aquaparku. Pogoda i nastroje były super, nawet wtedy, gdy trochę padał deszcz.

 

Zapraszamy do galerii

 

Matura 2011

4 maja rozpoczęła się długo oczekiwana matura :)
Na pierwszy ogień poszedł język polski, następnego dnia matematyka, a kolejnego - język angielski. Przed nami długi, pracowity maj.
 Trzymamy kciuki !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III - kwiecień 2011

28 kwietnia 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Gościem uroczystości był Prorektor Szkoły Głównej Handlowej prof. dr hab. Marek Bryx.
 
Były nagrody, przemówienia, kwiaty, wzruszeniam, a za kilka dni matura...
 
Zapraszamy do galerii

Konkurs fotograficzny - nagrody

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny.
Jury w składzie:
przewodniczący - mgr Zbigniew Jagliński,
członkowie jury: dr Zofia Grodek i Piotr Piwocki - wykładowca w Instytucie Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przyznali 3 równorzędne nagrody I stopnia następującym uczniom: MARCIE GASIŃSKIEJ- za wyraz artystyczny