Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Szansa na sukces w Dolinie Krzemowej – spotkanie w SGH - 6 czerwca

Zapraszamy naszych uczniów na spotkanie organizowane przez SGH:

Masz pomysł na biznes? Potrzebujesz wsparcia dla swojego startupu? To spotkanie jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy na spotkanie, którego tematem będzie prezentacja projektu US Market Access Center (US MAC). Ten inkubator i akcelerator przedsiębiorczości w „Dolinie Krzemowej” wspiera rozwijanie i prowadzenie innowacyjnej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, także dla firm z Polski. Głównym prelegentem będzie Chris Burry z kierownictwa US MAC. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.15 w Sali 152 w budynku głównym SGH.

Chris Burry i US MAC
Silicon Valley Acceleration Center
 

Debata z udziałem Ministra Michała Boniego i Komisarz UE Viviane Reding w SGH - 13 maja

13 maja, o godz. 10:00 w Auli I budynku C SGH odbędzie się debata „ Cyfrowa tożsamość – kim jesteśmy w internecie i jak dzielimy się wiedzą o sobie?”. Skuteczna ochrona danych osobowych w coraz bardziej cyfrowym świecie to jedno z najważniejszych wyzwań stojących dziś przed Unią Europejską.
Trwa właśnie debata nad propozycjami unijnego rozporządzenia, które ma wzmocnić ochronę prywatności obywateli Wspólnoty w internecie, pozostawiając im jednocześnie możliwość swobodnego korzystania z osiągnięć nowoczesnych technologii. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych studentów na dyskusję o planowanej reformie z udziałem Viviane Reding, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa.     
 Organizatorami debaty jest: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Komisja Europejska, SKN Finansów Międzynarodowych SGH.
 Zapraszamy naszych uczniów.

Matura 2013

7 maja 2013 r. nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego. Wszyscy pełni wiedzy zdobytej przez wiele lat nauki, eleganccy, ale z lekkim zdenerwowaniem. Trzymamy kciuki za maturzystów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wykład prof. zw. dr. hab. Grzegorza W. Kołodko - 9 maja 2013

Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH zaprasza na wykład prof. zw. dr hab. Grzegorza W. Kołodko nt. Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości.
Wykład odbędzie się 9 maja 2013 r. (czwartek) o godz.16.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Al. Niepodległości 128, Aula I, budynek „C”

Rekrutacja do SGH

Drodzy Maturzyści, zapoznajcie się z zasadami rekrutacji do SGH i innych uczelni, którymi jesteście zainteresowani.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawaie

Uniwersytet Warszawski

Politechnika Warszawska

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III - 25 kwietnia 2013

25. kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska, wicedyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni, 7 maja matura.

Mottem tegorocznych uroczystości było: Do zobaczenia w SGH.

Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z absolwentką Maastricht University

17 kwietnia 2013 r. gościem naszego Liceum była pani Zofia Płoska, absolwentka Maastricht University w Holandii. W czasie spotkania zapoznała uczniów z kierunkami studiów realizowanymi w jednej z najlepszych uczelni i zasadami rekrutacji.

Święto SGH 10 kwietnia 2013 r.

10 kwietnia 2013 r. rozpoczęły się uroczystości w ramach Święta SGH. Tego dnia w Auli Głównej im. Oskara Langego w SGH odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu SGH, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym oraz orderów i odznaczeń państwowych. Uroczystość uświetnił występ Chóru SGH. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszego Liceum.

 

I Mokotowski Turniej Szkół Niepublicznych Piłki Nożnej

W niedzielę 24 marca br. odbył się I Mokotowski Turniej Szkół Niepublicznych Piłki Nożnej. Do Turnieju zgłosiły się dwie drużyny z naszej szkoły, w składzie:

Drużyna I: - drużyna zdobyła I miejsce
- Maciej Fischer,
- Antek Kubasiewicz,
- Kuba Gajdul,
- Arian Urban,
- Adrian Drewniak.

  Drużyna II: - drużyna zdobyła III miejsce
- Kuba Stępniak,
- Łukasz Podstawka,
- Mateusz Pawłowski,
- Wojtek Janiszewski,
- Damian Seliga,
- Marcin Tran (rezerwowy).

 

Wszystkim gratulujemy !!!

 

Wojtek Janiszewski wśród najlepszych uczestników Olimpiady Przedsiębiorczości

Wojtek Janiszewski, uczeń klasy II, znalazł się liście 50 najlepszych uczestników eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 7 marca 2013 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy !!!

Jan Raniecki - absolwent naszego Liceum w światowym finale konkursu Henkel Innovation Challenge

Jan Raniecki

 

18 lutego 2013 r. Jan Raniecki (absolwent naszego Liceum - pierwszy z prawej) i Wojciech Sabat ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zwyciężyli w krajowym finale międzynarodowego konkursu Henkel Innovation Challenge.

Jako zespół Waste Breakthrough zaprezentowali innowacyjny pomysł środka służącego szybkiemu rozkładowi odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Będą reprezentować Polskę w światowym finale w Szanghaju, który odbędzie się w marcu. Będą tam rywalizować drużyny z 27 krajów całego świata: 12 krajów europejskich, 11 krajów Dalekiego Wschodu i 4 krajów z Ameryki Łacińskiej i Północnej.

 

Kazimierz Czarnocki laureatem konkursu Akademii Kolibra

Uczeń klasy Ib, Kazimierz Czarnocki został laureatem konkursu organizowanego przez Akademię Kolibra.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień otwarty w SGH - 16 marca 2013

16 marca (sobota) w godzinach 10.00 - 14.00 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na wiosenny dzień otwarty. W słynnej Auli Spadochronowej będą czekali na Was studenci i przedstawiciele Uczelni, którzy opowiedzą, jak wygląda codzienne życie w SGH.
Zobacz szczegóły
sgh  

Studniówka 2013

W sobotni wieczór 19 stycznia 2013 r. w pięknej sali hotelu Hayatt świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni Pani Iwona Dzięciołowska, nauczyciele i Rodzice. Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wychowawczynię, rozpoczęliśmy kolację i zabawę. Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji zdjęć pn.Przeminęło z wiatrem. Ten piękny wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

List Senatora Marka Rockiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wyniki szkolnego etapu VIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Do eliminacji okręgowych VIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowani zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
- Kazimierz Czarnocki (Ib)
- Wojciech Janiszewski (II).

Serdecznie gratulujemy !!!

Wykład prof. Leszka Balcerowicza

 18 grudnia 2012 r. nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie prof. Leszka Balcerowicza nt. "Odkrywając wolność" zorganizowanym w Uczelni Łazarskiego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. 

Wykład autora polskich reform gospodarczych prof. Leszka Balcerowicza towarzyszył promocji najnowszej książki, wydanej dzięki staraniom FOR „Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów”.

„Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty takich myślicieli, jak Friedrich von Hayek, Ludwig von Mises czy Mario Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof. Balcerowicza.

 

Wigilia szkolna - grudzień 2012

choinkaWigilia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Kolorowa choinka, prezenty, kolędy cieszą każdego z nas. W naszej Szkole ten dzień jest obchodzony w sposób szczególny. Mamy wspólne spotkanie wigilijne, są stoły pięknie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami. Tradycją są także czerwone czapeczki i kolędy, do których na saksofonie grał Jakub Jędrzejczak. W piątek 21 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii. Na tegoroczną wigilię przybyli również nasi absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

Zapraszamy do galerii

Dary dla dzieci z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią dr Zofią Grodek-Milczarek przygotowali dary dla dzieci z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Mamy nadzieję, że prezenty spodobają się Milusińskim.

Świąteczna zbiórka darów dla SOS Wiosek Dziecięcych

sosW dniu dzisiejszym zakończyła się zbiórka darów. Tegoroczna akcja skierowana była do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Świąteczne podarunki zostały w dniu dzisiejszym (17 grudnia br.) dostarczone przez uczniów i Panią Dyrektor do siedziby głównej pozarządowej organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce.

Za wszystkie dary bardzo serdecznie dziękujemy

Spotkanie uczniów z pracownikami Universidad de Navarra

W dniu 13 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie pracowników Uniwersytetu Nawarry z naszymi uczniami na temat studiowania za granicą. Przykładem rozważań na ten temat stał się Universidad de Navarra.

Zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Trwa zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych .

Bożonarodzeniowe dary zostaną zawiezione w poniedziałek, 17 grudnia.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Katarzyny Kiedrowicz - 2012

dyplom4 grudnia 2012 r. odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną laureatką stypendium w naszej szkole została już po raz drugi uczennica klasy III, Katarzyna Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

Wyniki szkolnego etapu XXXIX Olimpiady Historycznej

Do eliminacji okręgowych XXXIX Olimpiady Historycznej zakwalifikowane zostały dwie uczennice naszej szkoły:
- Agata Mikitiuk (Ia)
- Agata Kuśmierczyk (II).

Serdecznie gratulujemy !!!

Wojciech Janiszewski w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Wojciech Janiszewski, uczeń klasy II naszego Liceum zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXVI Olimpiady Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

GoodWill Bussines School zaprasza na spotkanie z prezesem PZU SA Andrzejem Klesykiem -

GoodWill Bussines School zaprasza 5 grudnia 2012 r. o 19.00 w Auli Glównej na spotkanie z prezesem PZU SA Andrzejem Klesykiem. To już ósmy wykład w ramach GoodWill Business School, a drugi w roku akademickim 2012/2013.

http://www.mygoodwill.pl/

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana - listopad 2012

 

prJuż po raz drugi nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z p. Elżbietą Dzierżek, nauczycielką geografii. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły.

Wykład nt. "Świat biedny - świat bogaty" wygłosiła dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH
 

 Zapraszamy do galerii

 

Święto Niepodległości

 

Jak co roku w naszej Szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Niepodległości. Uczniowie klasyIa przygotowali prezentacje i filmy ukazujące życie Józefa Piłsudskiego oraz wydarzenia pamiętnych lat.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni pamiętające czasy legionów, a Jakub Jędrzejczak grał na saksofonie. 

Zapraszamy do galerii

 

Zaproszenie na Międzynarodowe Targi Edukacyjne 16-17 listopada 2012

Zaproszenie

World Educate Business Association (WEBA) z siedzibą w Szwajcarii, po raz drugi zorganizuje w Polsce imprezę przedstawiając możliwości kształcenia za granicą, Move2study Międzynarodowe Targi Edukacyjne. Na targach zorganizowanych w dniach 16 – 17 listopada 2012 roku w Warszawie w Polonia Palace Hotel, ponad trzydzieści zagranicznych instytucji przedstawi aktualne propozycje kształcenia. Impreza w ciągu tych dwóch dni otwarta będzie od 11:00 – 15:30.

Na nieodpłatnych targach uczniowie otrzymają informacje od przedstawicieli instytucji o kształceniu, możliwościach zakwaterowania, stypendiach, życiu studenckim.

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji Święta Niepodległości

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Święta Niepodległości

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012

W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbędzie się szósta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012. Organizatorami imprezy są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, funkcję organizatora wykonawczego pełni firma Murator EXPO. 

Zapraszamy naszych uczniów na wydarzenia towarzyszące targom - spotkania i dyskuje.
 W programie:

  • wykład prof. Grzegorza W. Kołodko – „Bestseller Wędrujący świat, czyli ekonomia dla ludzi” (środa 7 listopada, godz. 15.00-16.00),
  • wykład prof. Tomasza Dołęgowskiego i dr. Jacentego Siewierskiego – „Religie światowe wobec współczesnych wyzwać gospodarczych” (czwartek 8 listopada, godz. 11.00-12.30)
  • rozmowa z prof. Jerzym Bralczykiem i dr. Jackiem Wasilewskim „o nowych zjawiskach w języku” (piątek 9 listopada, godz. 12.00-13.00)
  • spotkanie z Władysławem Bartoszewskim – „To co najważniejsze”. Prowadzi Artur Wolski (piątek 9 listopada, godz. 14.00-15.00).

 

Wykład Jej Królewskiej Wysokości Laurentien Księżnej Niderlandów w SGH - 24 października br.

Przebywająca z wizytą w Polsce Księżna Laurentien wygłosiła 24 października br. wykład pt. "Klimat - nowy priorytet dla strategii CSR". Dlaczego zarówno firmom, jak i ich pracownikom opłaca się angażować w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (Corporate Social Responsibility) w obszarze ochrony klimatu? Jakie „dobre praktyki” w tym obszarze możemy znaleźć w firmach holenderskich? Po wykładzie odbędzie się dyskusja ze studentami. 
Jej Królewska Wysokość Laurentien księżna Niderlandów, księżna Oranje-Nassau, Pani van Amsberg prowadzi wiele działań na rzecz ochrony środowiska, w tym także ochrony klimatu. Współpracuje m.in. z European Climate Foundation, WWF oraz Fauna & Flora International. Założyła fundację Missing Chapter Foundation, której działania skupiają się na międzypokoleniowym dialogu w zakresie zrównoważonego rozwoju, angażując z jednej strony decydentów i przedstawicieli biznesu, a z drugiej dzieci i młodzież. Wykład w języku angielskim. 
 Organizator spotkania: Koalicja Klimatyczna, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju OIKOS

Szczegółowe informacje: www.facebook.com/events/419575038110424

Dzień otwarty w SGH: 20 października 2012

Zapraszamy uczniów na dzień otwarty w SGH - 20 października w godz. 10:00-14:00, al. Niepodległości 162, budynek G.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami.

Dzień Edukacji Narodowej

 

Drodzy
Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy oświaty

Szanowni Państwo,

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej szkolnej społeczności: nauczycieli i uczniów, wychowawców i ich podopiecznych, pracowników oświaty. Z tej okazji składam Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów zawodowych i osobistych, twórczych inicjatyw i przede wszystkim satysfakcji z pełnionej misji.

Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Wierzę, że z wiedzy tej kolejne pokolenia wychowanków będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki Państwa zaangażowaniu mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i odznaczonym osobom. Cieszę się razem z Państwem, że tak trudna i wymagająca dużego oddania praca została uhonorowana.
 



Z wyrazami szacunku
Mazowiecki Kurator Oświaty
Karol Semik

List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wykład laureata Nagrody Nobla - 11 października 2012

W ramach miesiąca inauguracyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 11 października 2012 r. odbył się wykład laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii profesora  Thomasa C. Schellinga „What is the relation between game theory and social science?”

Szczególy spotkania

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 w SGH

2 października 2012 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2012/2013 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 50-lecia immatrykulacji.
Wykład inauguracyjny pt. „Rewitalizacja przestrzeni akademickiej” wygłosił prof. dr hab. Marek Bryx.

Inaugurację uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z wykładem inauguracyjnym w Gazecie SGH, str. 11.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów

Szkoła Główna Handlowa rozpoczęła się rekrutację do IV edycji projektu Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów.

W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.

 

Każdy uczestnik projektu może wybierać z 50 różnorodnych wydarzeń edukacyjnych tworząc w ten sposób swój własny, indywidualny plan kształcenia. Są to m.in. dyskusje na forum, czaty z ekspertami, wykłady e-learningowe, konkursy, projekty zespołowe.

 

Rekrutacja potrwa do 7 października 2012 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

 Więcej informacji  i elektroniczny formularz zapisów na stronie: www.kafeteria.edu.pl

 

 

Wyjazd integracyjny klas pierwszych - wrzesień 2012

Tradycyjnie, klasa pierwsza rozpoczęła rok szkolny od wyjazdu integracyjnego na Mazury, do Gierłoży. W dniach 5-7 września br. uczniowie poznawali historię regionu oraz jego piękną przyrodę. Mieszkali w pięknym, legendarnym pałacyku "Księżycowy Dworek". Zwiedzili zamek krzyżacki w Nidzicy, olsztyńską starówkę, zamek biskupi w Reszlu oraz Gierłoż. Wszyscy wrócili zadowoleni i zintegrowani.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w naszym Liceum.

Gośćmi inauguracji byli: Senator RP prof. dr hab. Marek Rocki, z inicjatywy którego 12 lat temu utworzone zostało nasze Liceum, prof. dr hab. Marta Juchnowicz, kierownik Katedry Rozwoju Kapitału Ludzkiego, b. dyrektor naszego Liceum.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Marta Juchnowicz. Temat wykładu: Najważniejszy jest kapitał ludzki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w związku z inauguracją roku szkolnego 2012/2013

   „Zreformować świat – to znaczy zreformować wychowanie”

(Janusz Korczak)
 
 
 
Dyrektorzy
Szkół i Placówek Oświatowych
województwa mazowieckiego
 
Nauczyciele, Rodzice
i Uczniowie
 
 
Szanowni Państwo, drogie Dzieci, droga Młodzieży,
 
 
       inauguracja nowego roku szkolnego to czas, kiedy po wakacyjnym odpoczynku z nadzieją spoglądamy w przyszłość, tworzymy nowe plany i wyznaczamy drogę ku przyszłym celom. Pragnę na nadchodzący rok szkolny 2012/2013 przekazać wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkół wyrazy szacunku i uznania za trud kształcenia dzieci i młodzieży. Wierzę, że poprzez wspieranie procesu mającego na celu promocję edukacji 6 – latków, podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych wprowadzających nową podstawę programową oraz wzmocnienie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych przyczynimy się do urzeczywistnienia marzeń o dobrej, przyjaznej i nowoczesnej edukacji.
 
        Szczególne życzenia kieruję do Was, drodzy uczniowie. Mam nadzieję, że wypoczęliście i zrealizowaliście swoje plany wakacyjne.  Jestem przekonany, że jeszcze długo i miło będziecie je wspominać. Cieszę się, że bezpiecznie wróciliście ze swoich wyjazdów i jesteście gotowi na nowe wyzwania. Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam same sukcesy, potwierdzone wysokimi notami w dzienniku, a nauka zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji.
 
     Gorąco dziękuję Rodzicom za wysiłek oraz działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli. Życzę owocnej współpracy ze szkołą, która warunkuje dobre efekty wychowawcze i osiągnięcia uczniów na kolejnym etapie kształcenia.  

         Całej Społeczności Szkolnej w roku szkolnym 2012/2013 życzę dużo optymizmu, realizacji ambitnych zamierzeń oraz zadowolenia z efektów pracy. Nauczycielom i Wychowawcom – uczniów poszukujących, mobilizujących do nowatorskich, kreatywnych działań oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej.

      Pamiętajmy, że jak powiedział Albert Einstein: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie ciężki obowiązek”. To niełatwe wyzwanie, ale wspólnie na pewno możliwe do spełnienia
 
 
Mazowiecki Kurator Oświaty   
 /-/  
  mgr inż. Karol Semik
 
 
 
Warszawa, 29 sierpnia 2012 r.

Konkurs fotograficzny "Wrażenia z wakacji"

Tradycyjnie, jak każdego roku, ogłaszamy konkurs fotograficzny "Wrażenia z wakacji". Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na naszej stronie internetowej.

Matura 2012

29 czerwca br. wszyscy tegoroczni maturzyści naszego Liceum odebrali wyniki egzaminu maturalnego. Oczywiście wszyscy zdali !!! Gratulujemy maturzystom i nauczycielom.


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 r. w piękny słoneczny dzień odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Były nagrody, kwiaty, wzruszenia. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody pieniężne. Wszyscy radośni, bo rozpoczęły się wakacje.
Do zobaczenia 3 września.

Zapraszamy do galerii zdjęć

List Ministerstwa Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012

Muzeum Geologiczne

muzeumOstatnie dni roku szkolnego, tuż przed wakacjami, uczniowie naszej szkoły spędzili zwiedzając muzea warszawskie. Jednym z nich było Muzeum Geologiczne. Podziwialiśmy minerały, skały, skamieniałości przewodnie, a także zapoznaliśmy się z historią eksploatacji surowców mineralnych w Polsce.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Jak to jest na SGH, czyli spokanie ze studentem SGH

W dniu 18 maja br. Adrian Janeczek, absolwent naszej szkoły, a obecnie student II roku SGH spotkał się z uczniami klasy II. Uczniowie interesowali się kierunkami realizowanymi na SGH, zasadami przyjęć na Uczelnię, życiem Uczelni, możliwością realizowania swoich zainteresowań. To ważne, bo już wkrótce trzeba będzie podjąć decyzję, gdzie studiować.

Uczniowie naszej Szkoły w finale konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy"

Trzy zespoły z naszej szkoły w składzie: Antoni Kubasiewicz, Maciej Fischer, Bartosz Korzeniewski; Michał Banaszek, Paweł Waluk, Tomasz Wysocki oraz Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz, Paulina Brulińska zakwalifikowały się do krajowego finału konkursu YPEF "Young People in European Forests - Młodzież w lasach Europy", który odbył się 24. maja  2012 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166  (www.ypef.eu/poland).

W finale zespół w składzie: Monika Podniesińska, Katarzyna Kiedrowicz i Paulina Brulińska uzyskały najwyższą lokatę w województwie mazowieckim. Nagrodą były lornetki i książki.

Gratulujemy uczniom i p. Annie Czupryn, która przygotowała uczniów do konkursu. 

Matura 2012

4 maja nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego. Wszyscy pełni wiedzy, eleganccy, ale z lekkim zdenerwowaniem. Trzymamy kciuki za maturzystów!
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III - kwiecień 2012

26. kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była dr Ewa Taylor, Pełnomocnik Rektora SGH ds Adaptacji Środowiskowej Studentów, b. Prodziekan Studium Magisterskiego w SGH.

Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni, 4 maja matura.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wielka Matura Polaków - kwiecień 2011

23 kwietnia br. nasza absolwentka Patricia Kazadi uczestniczyła w programie telewizyjnym Wielka matura Polaków. Było nam niezwykle miło usłyszeć wypowiedź Patricii, że gdyby wygrała tę telewizyjną maturę przeznaczyłaby nagrodę w wysokości 30 tys. zł dla swojego, czyli naszego Liceum. Patricia dodała, że dzięki nauce w naszej szkole dostała się na studia stacjonarne. Wielka Matura Polaków. Trzymaliśmy kciuki za Patricię, ale była niezwykle silna konkurencja :)