Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Agata Mikitiuk w II etapie XL Olimpiady Historycznej

Agata Mikitiuk, uczennica klasy IIa naszego Liceum zakwalifikowała się do zawodów II stopnia (okręgowych) XL Olimpiady Historycznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Wojciech Janiszewski w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Wojciech Janiszewski, uczeń klasy III naszego Liceum zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXVII Olimpiady Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Aleksandry Marton - 2013

dyplom

2 grudnia 2013 r. w pięknej auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Laureatką stypendium w naszej szkole została uczennica klasy II, Aleksandra Marton.

Serdecznie gratulujemy!

Święto Niepodległości

Uroczystość związaną z obchodami Święta Niepodległości przygotowali dla całej Społeczności naszego Liceum uczniowie klasy I. Ukazany został przebieg bitwy warszawskiej, osiągnięcia gospodarki polskiej okresu międzywojennego, szczególnie budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego, architektura i literatura tego czasu.

Zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości

Zapraszamy uczniów na zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości. Dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach możesz zostać laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zajęcia prowadzą studenci SGH - laureaci tych właśnie olimpiad.

Zajęcia z przedsiębiorczości prowadzi Tomasz Kleszcz w każdy wtorek od godz. 16.20.

Zajęcia z ekonomii prowadzi Piotr Żoch w każdy poniedziałek od godz. 16.20.

Debata NBP w SGH: Polska w drodze do euro

Narodowy Bank Polski i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapraszają na debatę z cyklu "Polska w drodze do euro".

Debata odbędzie się w środę, 30 października, o godz. 12:00 w Auli I budynku C SGH (al. Niepodległości 128)

W debacie udział wezmą:

  • prof. Małgorzata Zaleska, członek Zarządu NBP, (SGH)
  • dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan
  • prof. Jerzy Osiatyński, doradca ekonomiczny Prezydenta RP
  • prof. Dariusz Rosati, przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, (SGH)

Wprowadzenie do dyskusji wygłosi JM Rektor SGH prof. Tomasz Szapiro.

Debata, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, to już trzecie spotkanie w cyklu „Polska w drodze do euro”. Uczestnicy dyskusji będą zastanawiali się m.in. nad tym, czego nauczył nas kryzys w kontekście funkcjonowania strefy euro, jakie zmiany strukturalne w polskiej gospodarce trzeba przeprowadzić przed wstąpieniem do EMU, a także jakie są potencjalne korzyści i ryzyka przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty.  

Narodowy Bank Polski od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne oraz informacyjne służące przybliżaniu i wyjaśnianiu społeczeństwu polskiemu zagadnień związanych z funkcjonowaniem strefy euro. Dlatego w lutym tego roku NBP zainaugurował cykl debat „Polska w drodze do euro”. Celem tych spotkań jest otwarcie publicznej dyskusji na temat dalszej integracji Polski ze wspólnotą europejską, czyli przystąpienia do unii walutowej.

E-wykłady z ekonomii i zarządzania

Już po raz piąty rusza bezpłatny projekt edukacji ekonomicznej dla uczniów z całej Polski pt. „Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. 

Uczestnicy projektu mogą samodzielnie wybierać ścieżkę kształcenia spośród bogatej oferty programowej, zawierającej 50 wydarzeń edukacyjnych prowadzonych przez ekspertów SGH w tak nowoczesnych formach jak: multimedialne filmy, wykłady e-learningowe, fora dyskusyjne, czaty, konkursy czy doradztwo biznesowe online.  

„Nasz projekt zapewnia możliwość rozwijania kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii w wybranym czasie i nie wychodząc z domu” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. „Sukces dotychczasowych czterech edycji pokazuje, że młode, przedsiębiorcze osoby z całej Polski chętnie korzystają z zajęć udostępnianych online.”  

W programie znajdują się zajęcia z pięciu obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe. Uczestnicy za udział w zajęciach otrzymują punkty. Dla najaktywniejszych przewidziano dyplomy oraz nagrody.

Wyróżniające cechy projektu to możliwość kontaktu z ekspertami i nauczycielami akademickimi SGH, pozyskanie nowej wiedzy niedostępnej w szkole, samodzielny wybór tematów i czasu nauki, a także nawiązanie bardzo ciekawych kontaktów z innych przedsiębiorczymi osobami z całej Polski.

Rekrutacja do V edycji projektu trwa do 3 listopada br. – serdecznie zapraszamy! Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. W projekcie weźmie udział 1000 osób. Więcej informacji oraz zapisy na: www.kafeteria.edu.pl.

 

Inauguracja roku akademickiego w SGH

Wizyta w Sejmie - 1 października 2013

1 października br. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Spotkanie absolwentki naszego Liceum z uczniami

W dniu 10 września br. absolwentaka naszego Liceum, a obecnie studentka The University of York, Hania Karłowska, spotkała się z naszymi uczniami, aby podzielić się swoim doswiadczeniem ze studiów zagranicznych.

Wyjazd integracyjny klasy pierwszej

W dniach 3-5 września 2013 r. uczniowie klasy I przebywali na wyjeździe integracyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale i w Olszynie k. Częstochowy. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe. Wieczorne spotkania przy ognisku sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014 w naszym Liceum.

Gośćmi inauguracji byli: Prorektor SGH, prof. zw. dr hab. Marek Bryx i Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie prof. dr hab. Roman Sobiecki.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. zw. dr hab. Marek Bryx. Temat wykładu: Kampus SGH - architektura światła.

Zapraszamy do galerii

List Pani Krystyny Szumilas, Ministra edukacji narodowej z okazji nowego roku szkolnego 2013/2014

Wyjazd integracyjny klasy I

 W dniach 3-5 września odbędzie się wyjazd integracyjny klasy I do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Szczegółowe informacje zostały przesłane drogą e-mailową 12 sierpnia br.

Informacje dla uczniów klasy pierwszej

Podręczniki zakupione zostaną przez szkolę na początku września.
Życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia 2 września na inauguracji roku szkolnego !!!

List Pani Krystyny Szumilas, Ministra edukacji narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.
Do zobaczenia 2 września !!!

Zapraszamy do galerii

Matura 2013

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Niektórzy absolwnci otrzymali krawaty SGH, bo już wiadomo, że zostaną przyjęci na studia w tej najlepszej Uczelni ekonomicznej w kraju.

Gratulujemy dobrych wyników i przyjęcia na wymarzone kierunki studiów.

Wyniki matury

Sukces naszej absolwentki Marty Gasińskiej

Zawsze jesteśmy dumni z naszych absolwentów i ich sukcesów. Dlatego miło nam poinformować, że w dniach 21-23 maja br. odbyła się konferencja naukowa „Firmy rodzinne”. To największa i najbardziej prestiżowa konferencja poświęcona firmom  rodzinnym w Polsce. W programie konferencji znalazło się wystąpienie naszej absolwentki Marty Gasińskiej  - studentki piątego roku  na kierunki International Business – pt. Managing the succession process in the family business, które opublikowane zostało w materiałach konferencyjnych (A. Marjański, Firmy Rodzinne – wyzwania globalne I lokalne, Tom XIV, Zeszyt 6, Część I, ss. 47-56.) Wystąpienie Marty Gasińskiej oraz jej publikacja zostały bardzo wysoko ocenione (otrzymała 9 na możliwych 10 punktów). Gratulujemy!

O sukcesie Marty można przeczytać w Gazecie SGH, czerwiec 2013

Wycieczka do Wiednia, Bratysławy i Brna

W dniach 10-14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce edukacyjnej w Wiedniu, Bratysławie i Brnie. W trakcie pobytu w Wiedniu zwiedzili zabytki tego pięknego miasta o wspaniałej historii - Belweder, Pałac Schönbrunn, Pałac Hofburg. Kolejnym miastem nad Dunajem, który zwiedzili uczniowie była Bratysława, stolica Słowacji.  W czasie podróży zwiedzono także największe miasto Moraw - Brno.

Zapraszamy do galerii 

Zwiedzamy piękną Warszawę

W dniach 10-14 czerwca, gdy większość naszych uczniów przebywała na wycieczce w Wiedniu, Bratysławie i Brnie, uczniowie, którzy nie wyjechali realizowali program "Nasza Warszawa". Odbyły sie wycieczki do Muzeum Geologicznego, Centrum Nauki Kopernik, Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego na wystawę twórczości jednego z najsłynniejszych artystów współczesnego świata - Marka Rothko.

Zapraszamy do galerii zdjęć: Muzeum Geologiczne, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski

Szansa na sukces w Dolinie Krzemowej – spotkanie w SGH - 6 czerwca

Zapraszamy naszych uczniów na spotkanie organizowane przez SGH:

Masz pomysł na biznes? Potrzebujesz wsparcia dla swojego startupu? To spotkanie jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy na spotkanie, którego tematem będzie prezentacja projektu US Market Access Center (US MAC). Ten inkubator i akcelerator przedsiębiorczości w „Dolinie Krzemowej” wspiera rozwijanie i prowadzenie innowacyjnej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, także dla firm z Polski. Głównym prelegentem będzie Chris Burry z kierownictwa US MAC. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.15 w Sali 152 w budynku głównym SGH.

Chris Burry i US MAC
Silicon Valley Acceleration Center
 

Debata z udziałem Ministra Michała Boniego i Komisarz UE Viviane Reding w SGH - 13 maja

13 maja, o godz. 10:00 w Auli I budynku C SGH odbędzie się debata „ Cyfrowa tożsamość – kim jesteśmy w internecie i jak dzielimy się wiedzą o sobie?”. Skuteczna ochrona danych osobowych w coraz bardziej cyfrowym świecie to jedno z najważniejszych wyzwań stojących dziś przed Unią Europejską.
Trwa właśnie debata nad propozycjami unijnego rozporządzenia, które ma wzmocnić ochronę prywatności obywateli Wspólnoty w internecie, pozostawiając im jednocześnie możliwość swobodnego korzystania z osiągnięć nowoczesnych technologii. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych studentów na dyskusję o planowanej reformie z udziałem Viviane Reding, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa.     
 Organizatorami debaty jest: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Komisja Europejska, SKN Finansów Międzynarodowych SGH.
 Zapraszamy naszych uczniów.

Matura 2013

7 maja 2013 r. nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego. Wszyscy pełni wiedzy zdobytej przez wiele lat nauki, eleganccy, ale z lekkim zdenerwowaniem. Trzymamy kciuki za maturzystów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wykład prof. zw. dr. hab. Grzegorza W. Kołodko - 9 maja 2013

Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH zaprasza na wykład prof. zw. dr hab. Grzegorza W. Kołodko nt. Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości.
Wykład odbędzie się 9 maja 2013 r. (czwartek) o godz.16.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Al. Niepodległości 128, Aula I, budynek „C”

Rekrutacja do SGH

Drodzy Maturzyści, zapoznajcie się z zasadami rekrutacji do SGH i innych uczelni, którymi jesteście zainteresowani.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawaie

Uniwersytet Warszawski

Politechnika Warszawska

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III - 25 kwietnia 2013

25. kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Gościem uroczystości była prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska, wicedyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Były kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. A za kilka dni, 7 maja matura.

Mottem tegorocznych uroczystości było: Do zobaczenia w SGH.

Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z absolwentką Maastricht University

17 kwietnia 2013 r. gościem naszego Liceum była pani Zofia Płoska, absolwentka Maastricht University w Holandii. W czasie spotkania zapoznała uczniów z kierunkami studiów realizowanymi w jednej z najlepszych uczelni i zasadami rekrutacji.

Święto SGH 10 kwietnia 2013 r.

10 kwietnia 2013 r. rozpoczęły się uroczystości w ramach Święta SGH. Tego dnia w Auli Głównej im. Oskara Langego w SGH odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu SGH, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym oraz orderów i odznaczeń państwowych. Uroczystość uświetnił występ Chóru SGH. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszego Liceum.

 

I Mokotowski Turniej Szkół Niepublicznych Piłki Nożnej

W niedzielę 24 marca br. odbył się I Mokotowski Turniej Szkół Niepublicznych Piłki Nożnej. Do Turnieju zgłosiły się dwie drużyny z naszej szkoły, w składzie:

Drużyna I: - drużyna zdobyła I miejsce
- Maciej Fischer,
- Antek Kubasiewicz,
- Kuba Gajdul,
- Arian Urban,
- Adrian Drewniak.

  Drużyna II: - drużyna zdobyła III miejsce
- Kuba Stępniak,
- Łukasz Podstawka,
- Mateusz Pawłowski,
- Wojtek Janiszewski,
- Damian Seliga,
- Marcin Tran (rezerwowy).

 

Wszystkim gratulujemy !!!

 

Wojtek Janiszewski wśród najlepszych uczestników Olimpiady Przedsiębiorczości

Wojtek Janiszewski, uczeń klasy II, znalazł się liście 50 najlepszych uczestników eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 7 marca 2013 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy !!!

Jan Raniecki - absolwent naszego Liceum w światowym finale konkursu Henkel Innovation Challenge

Jan Raniecki

 

18 lutego 2013 r. Jan Raniecki (absolwent naszego Liceum - pierwszy z prawej) i Wojciech Sabat ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zwyciężyli w krajowym finale międzynarodowego konkursu Henkel Innovation Challenge.

Jako zespół Waste Breakthrough zaprezentowali innowacyjny pomysł środka służącego szybkiemu rozkładowi odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Będą reprezentować Polskę w światowym finale w Szanghaju, który odbędzie się w marcu. Będą tam rywalizować drużyny z 27 krajów całego świata: 12 krajów europejskich, 11 krajów Dalekiego Wschodu i 4 krajów z Ameryki Łacińskiej i Północnej.

 

Kazimierz Czarnocki laureatem konkursu Akademii Kolibra

Uczeń klasy Ib, Kazimierz Czarnocki został laureatem konkursu organizowanego przez Akademię Kolibra.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień otwarty w SGH - 16 marca 2013

16 marca (sobota) w godzinach 10.00 - 14.00 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na wiosenny dzień otwarty. W słynnej Auli Spadochronowej będą czekali na Was studenci i przedstawiciele Uczelni, którzy opowiedzą, jak wygląda codzienne życie w SGH.
Zobacz szczegóły
sgh  

Studniówka 2013

W sobotni wieczór 19 stycznia 2013 r. w pięknej sali hotelu Hayatt świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni Pani Iwona Dzięciołowska, nauczyciele i Rodzice. Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wychowawczynię, rozpoczęliśmy kolację i zabawę. Wielką radość sprawiło obejrzenie prezentacji zdjęć pn.Przeminęło z wiatrem. Ten piękny wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

List Senatora Marka Rockiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wyniki szkolnego etapu VIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Do eliminacji okręgowych VIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowani zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
- Kazimierz Czarnocki (Ib)
- Wojciech Janiszewski (II).

Serdecznie gratulujemy !!!

Wykład prof. Leszka Balcerowicza

 18 grudnia 2012 r. nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie prof. Leszka Balcerowicza nt. "Odkrywając wolność" zorganizowanym w Uczelni Łazarskiego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. 

Wykład autora polskich reform gospodarczych prof. Leszka Balcerowicza towarzyszył promocji najnowszej książki, wydanej dzięki staraniom FOR „Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów”.

„Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty takich myślicieli, jak Friedrich von Hayek, Ludwig von Mises czy Mario Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof. Balcerowicza.

 

Wigilia szkolna - grudzień 2012

choinkaWigilia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Kolorowa choinka, prezenty, kolędy cieszą każdego z nas. W naszej Szkole ten dzień jest obchodzony w sposób szczególny. Mamy wspólne spotkanie wigilijne, są stoły pięknie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami. Tradycją są także czerwone czapeczki i kolędy, do których na saksofonie grał Jakub Jędrzejczak. W piątek 21 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii. Na tegoroczną wigilię przybyli również nasi absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

Zapraszamy do galerii

Dary dla dzieci z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią dr Zofią Grodek-Milczarek przygotowali dary dla dzieci z Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Mamy nadzieję, że prezenty spodobają się Milusińskim.

Świąteczna zbiórka darów dla SOS Wiosek Dziecięcych

sosW dniu dzisiejszym zakończyła się zbiórka darów. Tegoroczna akcja skierowana była do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Świąteczne podarunki zostały w dniu dzisiejszym (17 grudnia br.) dostarczone przez uczniów i Panią Dyrektor do siedziby głównej pozarządowej organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce.

Za wszystkie dary bardzo serdecznie dziękujemy

Spotkanie uczniów z pracownikami Universidad de Navarra

W dniu 13 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie pracowników Uniwersytetu Nawarry z naszymi uczniami na temat studiowania za granicą. Przykładem rozważań na ten temat stał się Universidad de Navarra.

Zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Trwa zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych .

Bożonarodzeniowe dary zostaną zawiezione w poniedziałek, 17 grudnia.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Katarzyny Kiedrowicz - 2012

dyplom4 grudnia 2012 r. odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom szkoły stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną laureatką stypendium w naszej szkole została już po raz drugi uczennica klasy III, Katarzyna Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

Wyniki szkolnego etapu XXXIX Olimpiady Historycznej

Do eliminacji okręgowych XXXIX Olimpiady Historycznej zakwalifikowane zostały dwie uczennice naszej szkoły:
- Agata Mikitiuk (Ia)
- Agata Kuśmierczyk (II).

Serdecznie gratulujemy !!!

Wojciech Janiszewski w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Wojciech Janiszewski, uczeń klasy II naszego Liceum zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXVI Olimpiady Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

GoodWill Bussines School zaprasza na spotkanie z prezesem PZU SA Andrzejem Klesykiem -

GoodWill Bussines School zaprasza 5 grudnia 2012 r. o 19.00 w Auli Glównej na spotkanie z prezesem PZU SA Andrzejem Klesykiem. To już ósmy wykład w ramach GoodWill Business School, a drugi w roku akademickim 2012/2013.

http://www.mygoodwill.pl/

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana - listopad 2012

 

prJuż po raz drugi nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z p. Elżbietą Dzierżek, nauczycielką geografii. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły.

Wykład nt. "Świat biedny - świat bogaty" wygłosiła dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH
 

 Zapraszamy do galerii

 

Święto Niepodległości

 

Jak co roku w naszej Szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Niepodległości. Uczniowie klasyIa przygotowali prezentacje i filmy ukazujące życie Józefa Piłsudskiego oraz wydarzenia pamiętnych lat.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni pamiętające czasy legionów, a Jakub Jędrzejczak grał na saksofonie. 

Zapraszamy do galerii

 

Zaproszenie na Międzynarodowe Targi Edukacyjne 16-17 listopada 2012

Zaproszenie

World Educate Business Association (WEBA) z siedzibą w Szwajcarii, po raz drugi zorganizuje w Polsce imprezę przedstawiając możliwości kształcenia za granicą, Move2study Międzynarodowe Targi Edukacyjne. Na targach zorganizowanych w dniach 16 – 17 listopada 2012 roku w Warszawie w Polonia Palace Hotel, ponad trzydzieści zagranicznych instytucji przedstawi aktualne propozycje kształcenia. Impreza w ciągu tych dwóch dni otwarta będzie od 11:00 – 15:30.

Na nieodpłatnych targach uczniowie otrzymają informacje od przedstawicieli instytucji o kształceniu, możliwościach zakwaterowania, stypendiach, życiu studenckim.

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji Święta Niepodległości