Uczniowie

Menu

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2023”.

Aktualności i wydarzenia

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości jest zawsze uroczyście obchodzone w naszej Szkole. W tym roku klasa pierwsza przygotowała historię dziejów Polski. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły. 

Nagrody Rektora SGH dla nauczycieli naszego Liceum

W dniu 21 października 2016 roku w SGH odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych pracowników Uczelni.

Miło nam poinformować, że dyrektor Liceum dr Barbara Trzcińska z rąk JM Rektora SGH prof. dr. hab. Marka Rockiego otrzymała dwie nagrody -  dydaktyczną II stopnia za podręcznik Geografia ekonomiczna i nagrodę organizacyjną II stopnia.

Gratulujemy

 

Wycieczka edukacyjna do Wrocławia

Wrocław

 

W dniach 16-18 października 2016 roku uczniowie klas drugich zwiedzali Wrocław - Europejską Stolicę Kultury 2016. Zwiedzali Muzeum Pana Tadeusza, Panoramę Racławicką, Stare Miasto, Ostrów Tumski, Muzeum Narodowe, Pawilon Czterech Kopuł, Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, Halę Ludową.  

Uczniowie zwiedzili także Zamek Książ. 

Inauguracja roku akademickiego w SGH

 Inauguracja SGH

W dniu 4 października 2016 roku odbyła się 111. inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji.

Wykład inauguracyjny pt. "Rynek kapitałowy filarem polskiej gospodarki" wygłosiła prof. dr hab. Małgorzata Zaleska, prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz dyrektor Instytutu Bankowości SGH. 

Zapraszamy do galerii

  

Uczniowie Liceum wolontariuszami Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

Już kolejny raz uczniowie naszego Liceum pomagali w organizacji zajęć na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym organizowanym przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniu 28 września 2016 roku. Zajęcia prowadził prof. Piotr Wachowiak.

Temat wykładu: Style kierowania i ich wpływ na nasze życie poruszał problemy: 

Czym jest zarządzanie zasobami ludzkimi? Jakie wyróżniamy style kierowania? Czy zarządzania można się nauczyć czy też przywódcą trzeba się urodzić? Kogo chętnie słuchamy? Czy łatwiej rządzić w małej firmie czy dużej?

Następne zajęcia odbęda się 12 października. 

 

Uczniowie Liceum wolontariuszami na Zjeździe Absolwentów SGH

Uczniowie naszego Liceum uczestniczyli jako wolontariusze w Zjeździe Absolwentów SGH, który odbył się 24 września 2016 roku.

Wyjazd integracyjny klasy pierwszej 5-7 września 2016

wyjazd wrzesień

 

W dniach 5-7 września 2016 roku uczniowie klasy I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale, Mirowie, Bobolicach. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa. Wieczorne spotkania przy ognisku i na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do galerii

 

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

 

Inauguracja 2016

 

1 września 2016 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w naszym Liceum. 

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Temat wykładu: Co to znaczy być przedsiębiorczym w dzisiejszych czasach. 

Zapraszamy do zapoznania się z wykładem

Zapraszamy do galerii

Absolwenci Liceum SGH - licencjatami SGH

obrony

 

 

25 lipca 2016 roku troje absolwentów naszego Liceum, na same 5., obroniło w SGH prace licencjackie - Kasia Kiedrowicz, Monika Podniesińska i Michał Buczyński. Promotorem była dr Barbara Trzcińska, dyrektor Liceum, pracownik Katedry Geografii Ekonomicznej SGH.  

Do obrony przygotowują się kolejni absolwenci. 

Wszyskim gratulujemy !

Matura 2016

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego  na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 100%.

Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Prezentujemy wyniki matur

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

zakończenie roku 2016

 

 

24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.
Do zobaczenia 1 września!

Zapraszamy do galerii

Pałac w Wilanowie i Muzeum Plakatu

Wilanów

 

W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zwiedzili Pałac w Wilanowie i Muzeum Plakatu. 

Muzeum Geologiczne - czerwiec 2016

Muzeum Geologiczne

 

Ostatnie dni roku szkolnego, tuż przed wakacjami, uczniowie naszej szkoły spędzili zwiedzając muzea warszawskie. Jednym z nich było Muzeum Geologiczne. Podziwialiśmy minerały, skały, skamieniałości przewodnie, a także zapoznaliśmy się z historią eksploatacji surowców mineralnych w Polsce.

 

Wyjazd do Wilna i Rygi 6-10 czerwca 2016

Ryga

 W dniach 6-10 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce w Wilnie i Rydze.

Uczniowie zwiedzili zamek na wyspie w Trokach, Cmentarz na Rossie, Kościół św. Piotra i Pawła - nazywanego polskim kościołem, a także Górę Trzech Krzyży z panoramą Wilna oraz Katedrę Wileńską.

W Rydze uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych. a na Łotwie - piękny kurort - Jurmałę.

Matura 2016

 matura 2016

Już kolejny dzień trwają matury. Nasi uczniowie są świetnie przygotowani do tego jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Już z egzminów ustnych niektórzy otrzymali 100%.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze egzaminy!

Prof. Marek Rocki został wybrany Rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

9 maja Uczelniane Kolegium Elektorów wybrało Prof. Marka Rockiego na rektora SGH na kadencję 2016-2020. Prof. Marek Rocki był inicjatorem założenia naszego Liceum. 

Rektor-elekt jest profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Ekonometrii Stosowanej w Instytucie Ekonometrii Kolegium Analiz Ekonomicznych. W latach 1999–2005 był Rektorem SGH. Od 2005 roku Marek Rocki jest Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie gratulujemy !!!

Wizyta w PLL LOT

W kwietniu uczniowie naszej szkoły zwiedzali Lotnisko Chopina. Zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa panującymi na lotnisku. Uczniowie zwiedzali nie tylko płytę lotniska, ale także sokolników. 

Wszyscy podziwiali pracę służb lotniska. 

Zapraszamy do galerii

9 maja o godz. 16.00 pierwszy termin egzaminu wstępnego

9 maja (poniedziałek) o godz. 16,00 w siedzibie Liceum odbędzie się pierwszy termin egzaminu wstępnego.  Przypominamy, że zgłoszenie na egzamin oraz podanie o przyjęcie można składać w sekretariacie Liceum od 25 kwietnia, a także przesyłać drogą e-mailową. Szczegóły w zakładce Kandydaci

Proponujemy zapoznać się z testami egzaminacyjnymi z ubiegłych lat.

Terminy składania podań i zapisy na egzamin w sekretariacie Liceum:
25 - 29 kwietnia 2016 r., w godz. 8.00 - 15.50
4 - 6 maja 2016 r., w godz. 14.00 - 15.50
16 – 20 maja 2016 r. w godz. 8.00 – 15.50
Podania i zapisy na egzamin mogą być dokonywane drogą elektroniczną.

Prosimy o przesłanie potwierdzenia opłaty za egzamin lub dostarczenie wpłaty do sekretariatu Liceum (Świeradowska 43, sektor F VII piętro).

Serdecznie zapraszamy do naszego Liceum

 

Wyjazd edukacyjno-językowy do Madrytu - 23-28.04.2016

Madryt Od 23 do 28 kwietnia 2016 r. grupa uczniów naszego liceum, pod opieką nauczycielek Pani Katarzyny Podsiad i Ewy Durki uczestniczyła w projekcie edukacyjno-językowym w Madrycie. Głównym celem projektu było zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Madrytu, a także poznanie zwyczajów kraju partnera oraz przełamanie bariery językowej.

Uczniowie zwiedzili Puerta del Sol, Calle Mayor, Katedrę Almudena, Pałac Królewski, Plaza de España z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy, a także Muzeum Królowej Zofii znajdujące się w dawnym gmachu szpitala centralnego, z dziełami Salvadora Dalego, Pabla Picassa oraz Joana Miro.


 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III - 22 kwietnia 2016

zakończenie klasa III

 22 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Były piękne kwiaty, przemówienia, pamiątkowe zdjęcia, wzruszenia, że kończy się ważny etap życia naszych Uczniów. Za kilka dni, 4 maja matura.

A później, do zobaczenia w SGH

Zapraszamy do galerii

Święto SGH - 13 kwietnia 2016

13 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym posiedzeniu Senatu SGH. 

Wydarzenie to było punktem kulminacyjnym obchodów 110-lecia naszej uczelni. 

Podczas tegorocznego Święta SGH wykład wygłosił prof. Wojciech Morawski, dziekan Studium Licencjackiego i kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym.

Spotkanie z ambasadorem Niemiec w SGH - 20 kwietnia 2016

W związku z jubileuszem podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami Polsko-Niemieckie Forum Akademickie w SGH serdecznie zaprasza na spotkanie w środę 20 kwietnia o godzinie 18:30, podczas którego ponownie będziemy gościć w SGH ambasadora RFN w Polsce Pana Rolfa Nikela.

Spotkanie nosi tytuł: „25-lecie polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Ambasador RFN Rolf Nikel w rozmowie z profesorem SGH Józefem Olszyńskim, byłym ambasadorem tytularnym RP w Niemczech. 

Rozmawiać i dyskutować będziemy tym razem w języku niemieckim.

Środa, 20 kwietnia, godzina 18:30, aula VII w budynku głównym (p. III)

YoungSupport, czyli projekt naszych uczniów

Uczniowie klasy II naszej Szkoły, Karol Kmieciński, Jan Brzeski, Mateusz Dzierzęck, Krzysztof Pawełas i Tomasz Kuniewicz   stworzyli wspaniały projekt YoungSupport, czyli platformę internetową pośredniczącą w ofertach pracy i staży dla osób młodocianych.

Twórcy projektu napisali:

YoungSupport.pl to platforma internetowa pośrednicząca w ofertach pracy i staży dla osób młodocianych (16-18 lat). Chcemy udostępniać oferty pracy w profesjonalnych warunkach młodym ludziom którzy – jak wiadomo – wiedzą i ambicją niejednokrotnie przewyższają swoich starszych kolegów. Dajemy szanse na pierwsze pieniądze, doświadczenie a być może w przyszłości, karierę w korporacji.


Strona internetowa: http://youngsupport.pl

Facebook: https://www.facebook.com/youngsupport

Salon Edukacyjny Perspektywy 2016

W dniach 25-27 lutego 2016 roku odbył się Salon Edukacyjny Perspektywy 2016. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem informowali o zasadach rekrutacji i opowiadali, jak wspaniała atmosfera panuje w Szkole.

Uczniowie prezentowali swój projekt, który już wkrótce zadziwi młodziedż wielu szkół.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli gośćmi stoiska naszej Szkoły.

targi

Zapraszamy do galerii

Wizyta uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana – 23 lutego 2016

Primus

 

Już kolejny raz nasze Liceum gościło uczniów Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Roberta Schumana z Fundacji Primus wraz z p. Elżbietą Dzierżek, nauczycielką geografii. Wielu absolwentów tego Gimnazjum jest obecnie uczniami naszej szkoły, a wielu spośród byłych absolwentów jest już obecnie studentami SGH.

Uczniowie dowiedzieli się o naszym Liceum, jak również o zasadach kształcenia w liceum, a nawet o tym, jakie przedmioty wybrać, aby dostać się na przyszłe, wymarzone kierunki.


    Wykład nt. "Świat biednych i bogatych" wygłosiła dyrektor Liceum dr Barbara Trzcińska z Katedry Geografii Ekonomicznej SGH.

Zbiórka darów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Zakończyła się zbiórka darów świątecznych. Tegoroczna akcja, podobnie jak w ubiegłym roku, skierowana była do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Świąteczne podarunki zostały dostarczone przez uczniów i Panią Dyrektor do siedziby głównej pozarządowej organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce.

Za wszystkie dary bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Studniówka 2016

endorfina

W sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r. w pięknych wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Restauracji Endorfina świętowaliśmy symboliczne 100 dni przed naszą maturą. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem.  Naszymi gośćmi byli: Pani Dyrektor dr Barbara Trzcińska, wychowawczyni Pani Iwona Dzięciołowska, nauczyciele i Rodzice.

Niestety, w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej studniówce Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Senator RP prof. Marek Rocki. Przysłał list, który został odczytany przez Panią Dyrektor. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz wychowawczynię, rozpoczęliśmy kolację.

Wielką radość sprawiło obejrzenie filmu o nas. Ten piękny wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

List Senatora Marka Rockiego.

Zapraszamy do galerii

Wigilia - grudzień 2015

wigilia 2015

Jednym z najpiękniejszych dni w roku jest wigilia. W naszej szkole jest to dzień, gdy łamiemy się tradycyjnym opłatkiem i składamy sobie życzenia, a także śpiewamy kolędy. W czasie wspólnego spotkanie wigilijnego stoły są ślicznie przybrane i suto zastawione tradycyjnymi daniami wigilijnymi. Tradycją są także czerwone czapeczki elfów. We wtorek, 22 grudnia br. wszyscy spotkaliśmy się na takiej właśnie naszej wigilii.

Na tegoroczną wigilię przybyli, podobnie jak w ubiegłych latach, nasi absolwenci, co było bardzo miłą niespodzianką dla Grona Pedagogicznego.

 

Zapraszamy do galerii

Gwiazdkowa zbiórka darów

 

Przez kilkanaście dni trwała zbiórka darów dla dzieci i młodzieży z Wiosek Dziecięcych i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku. Nasi uczniowie wiedzą, co to znaczy pomagać innym, dlatego każdy przyniósł dary, które sprawią radość innym.

Dary przekazaliśmy dzieciom z Wiosek Dzieciecych i młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

 

dary jaworek

Nagrody Rekora SGH dla nauczycieli naszego Liceum

W dniu 3 grudnia 2015 roku w SGH odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych pracowników Uczelni. Miło nam poinformować, że czworo nauczycieli naszego Liceum, którzy są pracownikami nauczycielami naukowo-dydaktycznymi SGH, otrzymało nagrody z rąk JM Rektora SGH prof. dr. hab. Tomasza Szapiro.

Nagrody otrzymali:

dr Barbara Trzcińska otrzymała nagrodę naukową I stopnia i nagrodę organizacyjną II stopnia

mgr Dorota Miller otrzymała nagrodę za osiągnięcia dydaktyczne

mgr Katarzyna Staniszewska otrzymała nagrodę za osiągnięcia dydaktyczne

dr Jan Misiuna otrzymał nagrodę naukową I stopnia.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

Jubileusz Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

Z okazji jubileuszu 15-lecia utworzenia Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w pięknych wnętrzach Domu Braci Jabłkowskich w dniu 8 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie władz Uczelni, Fundacji i współpracowników. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele naszego Liceum.

Wizyta w Sejmie - 30 listopada 2015

30 listopada 2015 roku uczniowie klasy drugiej zwiedzali Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Naszym przewodnikiem po Senacie był Senator RP prof. Marek Rocki, były rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z inicjatywy którego w 2000 roku utworzone zostało nasze Liceum.

Zapraszamy do galerii.

Olimpiada Przedsiębiorczości - 3 grudnia 2015

Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Przedsiębiorczości - 3 grudnia br., godz. 9.00. Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 18 listopada 2015 roku w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie

stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Tego dnia Michał Molik, uczeń klasy III naszego Liceum otrzymał stypendium

Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy !!!

 

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole były szczególne. Klasy pierwsze przygotowały przedstawienie teatralne. Scenariusz przygotowała Marta Prus, a reżyserowali: Marta Prus i nauczyciel historii Pan Ryszard Polaszek.

Zapraszamy do galerii.

13 listopada - Targi edukacyjne brytyjskich uczelni i szkół w Warszawie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu w Wielkiej Brytanii.

Przyjdź i porozmawiaj osobiście z przedstawicielami brytyjskich instytucji edukacyjnych.

Szczegóły o targach

Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH prof. Edwardowi I. Altmanowi - 12 października 2015

12 października 2015 roku w Auli Głównej SGH odbyło się wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH prof. Edwardowi I. Altmanowi.
W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego Liceum.

 

 

Zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości

W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości prowadzi mgr Patryk Dziurski, doktorant w Kolegium Zarządzania i Finansów w SGH.  Przypominamy, że zajęcia odbywają się w środy od godz. 16.20.

Warsztaty nt. Zarządzania czasem, 7 października 2015

W dniu 7 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach nt. "Zarządzania czasem". Warsztaty prowadził prowadził dr hab. Rafał Mrówka z SGH z Kolegium Zarządzania i Finansów.

Te fantastyczne zajęcia pozwoliły zrozumieć, jak zarządzać własnym czasem, czyli tym, co jest wielką wartością.

Zwiedziliśmy Pompeje

W dniu 7 października 2015 roku uczniowie klasy II zwiedzili wystawę Pompeje - życie w cieniu wulkanu.

Jak napisano o wystawie: Życie w cieniu wulkanu to ekspozycja totalnie innowacyjna oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

 

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - 2 października 2015

Tradycyjnie już uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości inauguracji roku akademickiego 2015/2016 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, która odbyła się w piątek, 2 października 2015 roku. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji.

 

JM Rektor prof. Tomasz Szapiro otworzył Wirtualne Muzeum SGH, które przygotowała dr Barbara Trzcińska, realizująca projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, pełniąca funkcję dyrektora naszego Liceum.

Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum SGH

Wykład inauguracyjny pt. „Zrozumieć zmianę demograficzną w Europie” wygłosiła Irena E. Kotowska, profesor zwyczajny w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierująca Zakładem Demografii. Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN.

Zapraszamy do galerii

 

 

Zebranie z rodzicami uczniów klasy III

Zebranie z rodzicami uczniów klasy III odbędyło 23 września br. Tematem zebrania było omówienie procedur egzaminu maturalnego.

Wizyta w Sejmie - 14 września 2015

14 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych zwiedzali Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej.Naszym przewodnikiem po Senacie był Senator RP prof. Marek Rocki, były rektor szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z inicjatywy którego w 2000 roku utworzone zostało nasze Liceum.

Zapraszamy do galerii.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

W dniach 2-4 września 2015 r. uczniowie klas I przebywali na wyjeździe integracyjno-edukacyjnym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zwiedzili zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale, Mirowie, Bobolicach. W trakcie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali formy krasowe ze słynna Maczugą Herkulesa. Wieczorne spotkania przy ognisku i na kręgielni sprzyjały zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni.

Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w naszym Liceum.
Gościem inauguracji był prof. Marek Rocki, senator RP, były rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, dyrektor Instytutu Rynku i Konkurencji. Temat wykładu: "Firmy rodzinne".

Wykład "Firmy rodzinne"

Zapraszamy do galerii.

Życzenia Wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego

Matura 2015

Miło nam poinformować, że w naszym Liceum wszyscy zdali maturę. Wielu maturzystów otrzymało 100% z egzaminu na poziomie podstawowym, ale także wyniki egzaminu maturalnego  na poziomie rozszerzonym sięgały wartości 97%.
Gratulujemy maturzystom i życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Liceum. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody pieniężne i książki. Były kwiaty, wzruszenia i radość, że zaczęły się wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.
Zapraszamy do galerii

Do zobaczenia 1 września!

 

Wyjazd do Wilna i Rygi 8-12 czerwca 2015

troki

W dniach 8-12 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wilna i Rygi.
W programie wycieczki było m. in. zwiedzanie zamku na wyspie w Trokach, Cmentarza na Rossie, Kościoła św. Piotra i Pawła - nazywanego polskim kościołem, a także Góry Trzech Krzyży z panoramą Wilna oraz Katedry Wileńskiej. W Rydze zaplanowane było zwiedzanie Starego Miasta, Domu Bractwa Czarnogłowych.

 

Zapraszamy do galerii.

X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, prowadząca Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH.

X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim